Ekwador: Pole oceny zweryfikowane i certyfikowane na stoiskach

Pod przewodnictwem argentyńskiego Gustavo Alvaro reprezentacja Ekwadoru stale zapewniała sobie czwartą klasyfikację Pucharu Świata, choć musiała zostać certyfikowana przez sądy FIFA ze względu na roszczenia sportowe z Chile, które zostało wykluczone z ważnej imprezy piłkarskiej.

Spór prawny dotyczący rzekomego złego włączenia napastnika Byrona Castillo w żaden sposób nie naruszył dobrze znanych zasług sportowych zespołu, który utrzymał się w pierwszej czwórce w kwalifikacjach w Ameryce Południowej w 15 z 18 spotkań w rozgrywkach.

Ostatecznie Ekwador zakwalifikował się na czwartym miejscu, dwa punkty za Peru – zatwierdzonym w fazie playoff – po kampanii 7 zwycięstw, 5 remisów i 6 przegranych.

Drużyna Alvaro oparła swój sukces na sile lokalnej klasyfikacji (5-3-1), która tym razem, według zawodnika, podkreśla wysokość Quito i Równiny Guayaquil.

Chile zawiesiło udział Ekwadoru w Katarze z powodu protestu w związku z podejrzeniem nadużycia Castillo w 8 kwalifikacjach.

National Professional Football League (ANFP) twierdziła, że ​​piłkarz miał obywatelstwo kolumbijskie i że jego dokumenty jako Ekwadorczyka zostały sfałszowane.

Jednak w czerwcu ubiegłego roku FIFA zatwierdziła dowody Ekwadorskiego Związku Piłki Nożnej (FEF) dotyczące obywatelstwa przyznanego przez sędziego tego kraju i zamknęła sprawę.

Alvaro (60 lat) objął urząd w sierpniu 2020 r., na krótko przed rozpoczęciem kwalifikacji, pokonując cały 2019 r. w Boca, który był mistrzem Argentyny Superpucharu i dotarł do półfinału Copa Libertadores, na przykład w którym zostały wyeliminowane przez River .

W swoim pierwszym doświadczeniu w prowadzeniu reprezentacji narodowej Rafael potwierdził swoją umiejętność budowania silnych, zrównoważonych i efektywnych drużyn, co zademonstrował w argentyńskim futbolu podczas swoich czasów w Quilmes, Olympo de Bahia Blanca, Arsenalu, Jimnasia i Esgrima la Plata. i huragan.

Bez wcześniejszego przejęcia Argentyńczyk zmierzył się z rezerwą w połowie wyścigu do Kataru, łącząc graczy z Brazylii 2014 (m.in. Carlos Gruezo, Renato Ibarra i Ener Valencia) z przyszłymi nagrodami, które wygrał w 2019 South American Sub- 20 z Chile i zajął trzecie miejsce w mundialu juniorów w Polsce prowadzonym przez swojego rodaka Jorge Celico.

W serii Alfaro młode gwiazdy, takie jak Moisés Ramírez (21), Piero Hincapié (20), Jackson Porozo (22), José Cifuentes (23), Diego Palacios (23), Leonardo Campana (22) i Gonzalo Plata (21) zasłużyli na swoje miejsce w serii Alfaro „La Tri”.

Drużyna, którą Ekwador przeniesie do Kataru 2022, wykazuje dobrą równowagę między doświadczeniem a młodością, co zwiększa umiejętności jej trenera i zachęca nas do uwierzenia w występ, który będzie kamieniem milowym w piłce nożnej w kraju równoległym.

Wśród jego poprzednich trzech występów, 1/8 finału, do którego dotarł w Niemczech w 2006 roku, była najdalej, jak zaszła drużyna Ekwadoru w Pucharze Świata.

Tym razem zakwalifikowali się na drugie miejsce w grupie A, które dzielili z gospodarzami, Polską i Kostaryką, i awansowali do 1/8 finału, gdzie zostali wyeliminowani przez Anglię.

Jego inne doświadczenia na Mistrzostwach Świata, w Korei, Japonii 2002 i Brazylii 2014, zakończyły się jego wyeliminowaniem w pierwszej rundzie.

Ekwador będzie miał zaszczyt rozegrać inauguracyjny mecz z reprezentacją Kataru, absolutnym pierwszym uczestnikiem największych rozgrywek FIFA, w niedzielę 20 czerwca o godzinie 13:00 w Argentynie na stadionie Beit w mieście Gur, na północ od Doha . .

W piątek 25. zmierzą się z Holandią od godziny 13:00 na stadionie Khalifa International Stadium, a we wtorek 29. zamkną grupę A z Senegalem o godzinie 12:00 w tym samym miejscu. (winny)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *