Ekwador uczestniczy w Mistrzostwach Świata w sztafecie, które odbędą się w Polsce Inne sporty | Sporty

Ekwador uczestniczy w Mistrzostwach Świata w sztafecie, które odbędą się w Polsce  Inne sporty |  Sporty

Przez kierownictwo Ekwadorska Federacja Lekkoatletyczna (FEA) Biorąc pod uwagę wyniki ekwadorskich biegaczy w Mistrzostwach Świata w Szybkości, reprezentacja narodowa otrzymała zaproszenie do udziału w Mistrzostwach Świata w Szybkości. XXI Mistrzostwa Świata w Sztafecie Śląska Które odbędą się w Chorzowie w sobotę 1 i niedzielę 2 maja.

Reprezentacja kobiet uczestniczy w Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku Angelę Tenorio i Marisol Landazori; Obok nich jest brązowa medalistka Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires 2018, Anahi Suarezktóra w 2020 roku przebiegła 100 metrów w 11 sekund i 16 setnych sekundy, zostawiając dla Tokio jedną setną znaku.

Zespół go uzupełnia Juliana Angulow którym wcześniej w poprzednich edycjach uwzględniano udział kobiet, oraz Wirginia Villalba, Kto wystartuje w biegach 4×100 metrów i 4×200 metrów.

Osiem najlepszych drużyn w finale biegu 4 x 100 m zakwalifikuje się bezpośrednio do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 r., natomiast dziesięć najlepszych drużyn (8 drużyn z finału i te z dwoma najlepszymi wynikami w pierwszej rundzie) awansuje do finału. 22. Mistrzostwa Świata Oregonu w lekkoatletyce.

Spośród 16 zarejestrowanych drużyn dwie drużyny – Włochy i Szwajcaria – zapewniły sobie miejsce w Tokio jako finaliści Światowych Finałów Doha 2019; Podczas gdy inne kraje posiadające już kwotę olimpijską mają pewne nieobecności, jak Stany Zjednoczone i Jamajka, o tyle dwa kraje, które zajęły pierwsze miejsca w edycji 2019 w Jokohamie i Igrzyskach Olimpijskich 2016, zdecydowały się nie wysyłać swoich drużyn na Śląsk ze względu na nałożone ograniczenia z powodu pandemii. Tymczasem srebrne i brązowe medalistki olimpijskie świata Wielka Brytania oraz zwyciężczyni mistrzostw świata w sztafecie z 2017 r. Niemcy nie dołączą do swoich kobiecych drużyn.

Od 2015 roku Ekwador Bierze udział w tych zawodach ze znakomitymi wynikami. W 2017 roku, choć rywalizowali w Finale B, znaleźli się w gronie siedmiu najlepszych drużyn imprezy i po raz pierwszy w historii zakwalifikowali się do finału. Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce.

W 2019 roku brały także udział w Mistrzostwach Świata w sztafecie JokohamaRekord kraju w wyścigu 4×200 ustanowił z czasem 1 minuty, 35 sekund i 91 setnych. Jego najlepszy czas w sztafecie 4×100 to 43 sekundy i 88 setnych sekundy. Rekord świata to 41 sekund 88c, który został ustanowiony przez Stany Zjednoczone podczas inauguracyjnej edycji imprezy w 2014 roku.

U mężczyzn

Reprezentacja Ekwadoru, brązowa medalistka Pucharu Świata 2019 w Doha, prowadzi w sztafecie 4×200 mężczyzn. Alexa Quiñoneza. On Szmaragd Zajmuje trzecie miejsce w Klasyfikacja Mistrzostwo Świata w biegu na 200 metrów i kwalifikacja do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Selekcję zakończono wyłonieniem ostatecznego mistrza kraju na rok 2021 na 100 i 200 metrów. Andersona Marquinezawraz z wicemistrzami Stevena Salasa i Catril Angulo. Razem z nimi są młodzi ludzie Miguela Angela Maldonado.

Obie drużyny sztafetowe prowadzone są pod okiem trenerów Nelsona Gutierreza. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *