El Telegraph – Joel Valencia jest mistrzem polskiej piłki nożnej

Ekwadorski piłkarz Joel Valencia, który w tym sezonie wrócił do polskiej piłki nożnej, został powiązany z odejściem od K.S. Został mistrzem ligi w tym kraju po strzeleniu 0 goli z Krakowem.

24-letni leworęczny grał w jednej z najważniejszych drużyn w tym sezonie w Europie – Legii Warszawa; Valencia ma na swoich strzałach 15 tytułów mistrzowskich i 19 lokalnych trofeów. W tę sobotę 1 maja dodał piętnasty do swojego rekordu.
Valencia, która w tym roku przeszła przez Brentford w drugiej lidze Anglii, grała na wypożyczeniu, ponieważ ich awans do Fulham nie był dostępny w finale.

Młody Trójkąt nie wniósł wiele do Ligi Mistrzów Extraclassa (Ligi Polskiej), w której zagrał w ośmiu z 25 meczów wezwanych przez swojego dyrektora technicznego, w których dwukrotnie mógł występować na swój klubowy gol.
Była to druga drużyna, która grała dla Walencji w Polsce, wyprzedzając klubową Beast Clivis i został koronowany na mistrza kraju w 2019 roku, z dobrym udziałem, strzelcem i byciem człowiekiem sezonu.

Urodzony w Quint, zadebiutował w europejskiej piłce nożnej w 2011 roku w Real Zaragoza B (Hiszpania). Został powołany do hiszpańskiej drużyny piłkarskiej U-17, ale zdecydował się wziąć udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej U-17 2011 w Ekwadorze.

Do końca rozgrywek w Polsce pozostały dwa terminy, a Legia Warszawa miała dziewięć punktów przewagi nad swoimi bezpośrednimi zwolennikami, co daje jej niepokonaną pozycję w tabeli. To drugi tytuł w tym kraju dla narodowego skrzydłowego.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *