Elena Torres, złoto na European Open 2022

Elena Torres z Cordoby, młodzieżowy skład Cordoba de Palonmano, wygrała wraz z Promise Warriors w rozgrywanym w Göteborgu (Szwecja) 2022 European Open, po pokonaniu w finale Rumunii (19-29). Podopieczni Cristiny Cabezy zdobyli złoto po imponującym turnieju, w którym wszystkie mecze były zaliczane jako zwycięstwa. W ten sposób pokolenie 2006-2007 po raz pierwszy zostaje ogłoszone mistrzem dużego turnieju międzynarodowego, pokonując drużyny z wysokich rang, takie jak Norwegia, Polska i sama Rumunia.

A hiszpańska drużyna od pierwszej minuty wyszła zjeść 40 x 20, tłumacząc, że wejście do finału nie było wynikiem przypadku. Młodzi wojownicy pokazali najlepszą wersję swojej defensywy, która była niezbędna w poprzednich potyczkach. Po osuszeniu rumuńskiego ataku i wykorzystaniu możliwości ofensywnych, reprezentacja szybko otworzyła lukę na tablicy wyników (3-8 w połowie pierwszej połowy).

Bez wahania i chybienia strona hiszpańska utrzymywała wysokie napięcie w defensywie, aby zapobiec groźbie powrotu Rumunii. Co więcej, Hiszpania nadal umacniała swoją przewagę przez cały mecz, strzelając 10 bramek na 10 minut przed końcem meczu (16-26).

W ten sposób Promised Warriors cały czas trzymali grę w szachu i utrzymali tę przewagę do końca meczu (19-29). Ostatni szlif do nieskazitelnego turnieju reprezentacji Hiszpanii, która ma przed sobą świetlaną przyszłość.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.