Elon Musk trolluje Bidena z pasją Trumpa na postrzeganą inspirację 4

Elon Musk trolluje Bidena z pasją Trumpa na postrzeganą inspirację 4

CEO SpaceX Elon Musk zaprezentował Dragon V2 w maju 2014 roku.

Tim Stevens/CNET

Założyciel SpaceX i pionierski agent podróży orbitalnych Elon Musk czuł się nieco niedoceniony przez najpotężniejszego człowieka na świecie w ten weekend po tym, jak prezydent Joe Biden nie rozpoznał firmy. Misja Inspiracja4 Misja który wysłał czterech cywilów w trzydniową podróż na orbitę naszej planety.

Lot został sfinansowany przez miliardera Jareda Isakmana, który kierował misją na pokładzie kapsuły Crew Dragon, wraz z geologiem Sian Proctor, inżynierem danych Chrisem Sembrowskim i pracownikiem St. Jude Children’s Research Hospital Hayley Arsenault. Kwartet spryskaj to bezpiecznie W sobotę u wybrzeży Florydy.

Misja była jak Kampania fundraisingowa św. Judy, przy czym do tej pory zebrano od opinii publicznej ponad 60 milionów dolarów. Isaacman obiecał również 100 milionów dolarów, a Musk dodał 50 milionów dolarów.

Kiedy użytkownik Twittera zapytał, dlaczego prezydent nie uznał Inspiracji4, Musk skoczył na odpowiedzi.

„Wciąż śpi”, napisał dyrektor generalny, co jest oczywistym odniesieniem do ulubionego przezwiska Donalda Trumpa dla jego byłego przeciwnika, Joe Bidena, jako „śpiącego”.

Wydaje się sprawiedliwe podkreślić, że a Liczba innych użytkowników Twittera, że prezydent może mieć teraz na głowie kilka innych rzeczy, takich jak dalsze zarządzanie reakcją na globalną pandemię, kryzys klimatyczny i różne zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Za to, co jest warte, wyznaczony przez Bidena administrator NASA Bill Nelson kilkakrotnie składał gratulacje załodze.

Biały Dom nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

Inspiracja4 to najnowsza seria Pionierskie misje turystyki kosmicznej W tym roku. Richard Branson poleciał na skraj kosmosu pierwszym w pełni załogowym lotem swojego samolotu kosmicznego Virgin Galactic w lipcu. Dziewięć dni później Jeff Bezos, założyciel Amazon i Blue Origin, wystrzelił nieco wyżej wraz z trzema innymi pasażerami na swoim statku kosmicznym New Shepard.

W przeciwieństwie do tych lotów, które trwały mniej niż 15 minut każdy, misja Inspiration4 była znacznie bardziej złożonym projektem, ponieważ czwórka pasażerów prowadziła badania naukowe podczas wielodniowego lotu, okrążając Ziemię ponad 40 razy.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *