Elon Musk wspiera „Miasto na Marsie, Stała Baza na Księżycu” i chce być „Typem wieloplanetarnym”

„Nie chcemy być jednym z tych indywidualnych gatunków planetarnych, chcemy być gatunkiem wieloplanetarnym” – powiedział 23 kwietnia Elon Musk, dyrektor generalny Space X, po rozpoczęciu misji Crew-2. W przeszłości miliarder technologiczny wyrażał chęć ustanowienia stałej obecności ludzi na Czerwonej Planecie za pomocą rakiet transportujących ludzi na Marsa iz Marsa. W piątek uczynił krok naprzód, mówiąc, że ludzie muszą nie tylko skolonizować Marsa, ale także mieć istniejącą bazę na Księżycu, aby stać się „obcą cywilizacją”.

Elon Musk chce, aby ludzie byli „ istotami wieloplanetarnymi ”

„Minęło prawie pół wieku od ostatniego pobytu ludzi na Księżycu. Jest bardzo długo i musimy wrócić i mieć stałą bazę na Księżycu, znowu, jak duża, stale zajmowana baza na Księżycu. Następnie budujemy „Musk powiedział dziennikarzom. Miasto na Marsie, które ma zmienić się w obcą cywilizację, istoty wieloplanetowe”.

W grudniu ubiegłego roku 44-latek niegrzecznie powiedział, że SpaceX zajmie kolejne sześć lat, zanim ludzie znajdą się na Marsie. Ponadto, wyjaśnił, SpaceX planowało wysłać bezzałogową rakietę statku kosmicznego „w ciągu dwóch lat”. SpaceX obecnie rozwija statek kosmiczny z ambicją wykorzystania go do wysyłania ładunków i ludzi na misje na Księżyc i Marsa.

Dzieje się tak, gdy Space X z Kalifornii wygrał kontrakt z NASA na 2,89 miliarda dolarów na budowę statku kosmicznego, który zabierze astronautów na Księżyc na początku 2024 roku. NASA ogłosiła tę wiadomość w komunikacie prasowym. Firma – na stałe zlecenie na budowę Lunar Lander została przyznana firmie należącej do Elona Muska. Sonda zostanie wykorzystana w ramach ambitnego programu Artemis Amerykańskiej Agencji Kosmicznej, który pozwoli dwóm astronautom bezpiecznie wylądować na powierzchni Księżyca. „

Tymczasem na Twitterze Musk pochwalił posunięcie NASA. „Zasady NASA!” Napisał tweet, który ujawnił, że Starship został wybrany do projektu. W kolejnym tweecie czuł również, że SpaceX jest „zaszczycony” za bycie częścią zespołu Artemis.

Kredyty obrazkowe: Pixabey / AP

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *