Emirates Airlines wyślą sondę do pasa asteroid za pomocą lądownika

Emirates Airlines wyślą sondę do pasa asteroid za pomocą lądownika


Wrażenie artysty na temat pojazdu do badania asteroid MBR Explorer w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. – Emirates Agencja Kosmiczna

Madryt, 29 maja. (Prasa Europa) –

Misja Agencji Kosmicznej Zjednoczonych Emiratów Arabskich wystartuje w pasie asteroid w 2028 r Wyląduje na asteroidzie w 2033 roku.

Projekt potrwa 13 lat – 6 lat na rozwój i 7 lat na ekspedycję – podczas której statek kosmiczny MBR Explorer przeleci 5 miliardów kilometrów za Marsem, by zbadać 7 asteroid i wylądować na ostatniej asteroidzie w 2034 roku. Pojazd przeleci 10 razy dalej niż orbitująca sonda Hope Mars.

Po minięciu sześciu asteroid misja ma wylądować na asteroidzie Justitia (o średnicy około 50 kilometrów) w 2034 roku za pomocą małego lądownika wystrzelonego z MBR Explorer. Justitia może mieć cząsteczki organiczne na swojej powierzchni; Materiały organiczne są budulcem złożonych cząsteczek, które mogą tworzyć życie w odpowiednich warunkach.

Na większą skalę naukowcy poszukują wody i materii organicznej w całym Układzie Słonecznym, aby lepiej zrozumieć, jak powstało życie na Ziemi. Badania te mogą być szczególnie ważne w Justitia, Prawdopodobnie powstały w pobliżu naszej planety, a następnie wyemigrowały do ​​swojego obecnego położenia w pasie asteroid między Marsem a JowiszemNaukowcy mówią.

Pozostała część misji obejmuje przeloty asteroid (10254) Westerwald, (623) Chimaera, (13294) Rockox; (88055) 2000 VA28, (23871) 1998 RC76 i (59980) 1999 SG6 mają reprezentować „różne klasy planetoid o różnych typach składu” – stwierdzili przedstawiciele Agencji Kosmicznej ZEA w oświadczeniu. Cytowane przez Space.com. Justitia i Chimaera mają około 50 kilometrów szerokości, a pozostałe asteroidy mają mniej niż 10 kilometrów szerokości.

Projekt eksploracji pasa asteroid w Zjednoczonych Emiratach Arabskich obejmie utworzenie prywatnych firm z Emiratów w dziedzinie technologii kosmicznych, utworzenie naziemnego centrum kontroli dla misji kosmicznych oraz szkolenie nowych kadr z Emiratów w tym sektorze. na swoim koncie na Twitterze Wiceprezydent i premier Szejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum, Bin Rashid Al Maktoum.

Ogłoszono cztery instrumenty naukowe do badania geologii, składu i struktury asteroid: kamera o wysokiej rozdzielczości, kamera termowizyjna na podczerwień, spektrometr średniej długości fali i spektrometr w podczerwieni.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *