Emocjonalne spotkanie Marty Francis i Cuenca Athletics Club

Na torze Luis Ocana Athletics Course, naturalnym miejscu treningowym Cuenca Athletics Club, odbyło się spotkanie zawodniczki Paratriathlonu reprezentacji Hiszpanii z mistrzynią świata Alandry 2020, Martą Frances Gomez, ze sportowcami, trenerami i klubową kadrą. zespół zarządzający. Cuenca, w prawie promowanym przez Rojamara jako patron triathlonisty, jest przykładem wyrafinowania. Urodzona w 1995 roku w Portolano (Ciudad Real), kilkakrotnie stanęła na międzynarodowych podium: brąz w Banyoles (Girona), wspomniane złoto na mundialu, czy wicemistrzyni Europy, którą zdobyła w Polsce zaledwie tydzień temu.

Po zaplanowanym treningu trybuny zapełniły się setką dzieci i dorosłych na imprezie, podczas której emocje czasami dawały złudzenie, że wszyscy obecni mogą słyszeć i być z tym bohaterem, któremu w wieku 16 lat usunięto guz. do móżdżku i że pomimo medycznego pesymizmu, że mógł znowu chodzić, miał siłę, determinację, wytrwałość, zdolności, cnoty i nieskończone wartości, by wkroczyć na ścieżkę i dotrzeć do elity w sporcie.

Przede wszystkim głos zabrała Ida Lopez, prezes Cuenca Athletics Club, aby podziękować Marcie za jej obecność i Rubénowi Martinezowi, dyrektorowi generalnemu Rojamar, za inicjatywę sprowadzenia tego narodzonego na nowo mistrza z nieskończonym uśmiechem, który pokazał, że człowiek umiejętność walki i przezwyciężania jest niewyobrażalna.

Mikrofon oddał samemu Robinowi, który był odpowiedzialny za wzmacnianie i gloryfikowanie postaci Marty i jej rodziców, chwaląc jej skromność i pokorę po spotkaniu z nią na osobistej randce, której słowa zostały poruszone jej słowami za pośrednictwem sieci społecznościowej. Został jego sponsorem, mając na celu ekscytujące i imponujące wyzwanie: wziąć udział w igrzyskach olimpijskich w Paryżu 2024 oraz w kolejnych igrzyskach i zdobyć złoty medal olimpijski, czyli najwięcej, do czego może aspirować sportowiec. Jako orędownik podstawowych wartości sportu nie zawahał się ogłosić, że Rojamar pomoże Cuenca sportowi i klubom, które wyrażają te wartości w swojej ideologii i wpajają je swoim sportowcom, zwłaszcza młodym, takim jak Klub lekkoatletyczny w Cuenca.

Następnie sama Marta Frances wzięła mikrofon, aby bez wahania i w czystym pogodzie opowiedzieć dzieciom o wszystkich trudach, jakich doświadczyła w dzieciństwie i wczesnej młodości, od bezwzględności zastraszania i zastraszania w szkole po ataki za samo stanie na swoim miejscu . jego oceny w szkole iw lekkiej atletyce; Jednym słowem za to, że różni się od większości. Opowiadał, jak w wieku 16 lat wraz z rodziną doznał odkrycia guza móżdżku i stracił ruch w całym ciele po dwóch operacjach. Zespół medyczny nie mógł nawet być pewien, że znowu będzie chodzić, ale nauczył się znowu mówić, czytać, pisać i poruszać całym swoim ciałem.

Stopniowo pomogła jej pasja do sportu, zwłaszcza pływania, ponieważ nie miała problemów z poruszaniem się w takim stopniu. Dołącz do klubu pływackiego i stopniowo zbliżaj się do rywalizacji i zdobywania medali. Wyróżniała się tym, co robiła, a oni mogli zobaczyć jej zdolność do przezwyciężania, wyzwań z własnymi ograniczeniami, pokonywania wyzwań i zaprosili ją do Blume de Madrid. Tam skierował się do triathlonu, gdzie dokonał znaczących międzynarodowych osiągnięć, ostatnio srebrny medal na ubiegłotygodniowych Mistrzostwach Europy w Polsce, który byłby złotem, gdyby pływanie, jego siła, nie zostało zawieszone z powodu ekstremalnego zimna.

Odpowiadając na pytania dzieci, młodzieży i dorosłych, wyraził wagę sportu w swoim życiu, który oprócz dawania mu poczucia wolności i szczęścia, jest najlepszym sposobem na integrację ze społeczeństwem. To bardzo ważne, aby był twoim wentylem ucieczki przed problemami, które miałeś w swoim życiu. Raz po raz podkreślam wagę wartości sportu w budowaniu lepszego świata. Z matematycznego punktu widzenia jego głównym celem jest: Został umieszczony na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku, po tym, jak kontuzja uniemożliwiła mu pobyt w Tokio zeszłego lata.

W obecności Charo Rodrigueza, członka Rady Sportowej Rady Miejskiej Cuenca, zasłużone gratulacje i obowiązkowe zdjęcia z tym mistrzem zakończyły ważne wydarzenie, które trwało ponad półtorej godziny.

uwagi

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.