Enriquita Basilio, Płomień równości

Dwa miesiące przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio przychodzi na myśl wspaniała historia o Enriquicie Basilio. To był meksykański sportowiec Pierwsza kobieta, która zapaliła olimpijski kocioł. To było na igrzyskach olimpijskich w Meksyku w 1968 roku.

Enriqueta miał bardzo skromne pochodzenie. Oprócz dorastania w bardzo dużej rodzinie, która była oddana produkcji bawełny, Meksykanka musiała przezwyciężyć uprzedzenia, na które cierpiały wszystkie meksykańskie kobiety – i reszta świata – po prostu uprawiając przemyślany sport, w tamtym czasie. , „tylko dla mężczyzn”. W przypadku Enriqueta Jej rodzina zabroniła jej uprawiania lekkoatletyki, mówiąc, że jest „niezbyt kobieca”.

Dla niej sam fakt zostania profesjonalistą był prawdziwym sukcesem. Tylko dzięki swojej indywidualnej jakości i ciągłemu oddaniu mógł pokazać swój talent całej planecie. I nie zapomnijmy o jej polskim trenerze, który przekonał jej rodzinę, by wypuściła Enriquita do stolicy. Od wyjazdu jest Meksykanką Surowy talent Który olśnił w całym kraju w lekkoatletycznych zawodach, aby zostać mistrzem kraju w biegu na 80 metrów przez płotki przed dotarciem do igrzysk olimpijskich.

Dotarliśmy do 68. Igrzysk, które miały miejsce w wielu epizodach zapamiętanych na całym świecie; Jednak, Momentem, który był kamieniem milowym w sporcie, był moment, w którym Enriquita Basilio była pierwszą kobietą, która zapaliła kocioł olimpijski.. Zostań Meksykaninem Symbol czasu. Prawdziwy pionier w czasach, gdy nie mówiono o prawach kobiet; Kiedy młody Enriqueta, zaledwie dwudziestoletni, był odpowiedzialny za rozpalenie ognia olimpijskiego, a równie entuzjastyczny tłum oklaskiwał Meksykanina.

Przypuszcza się, że ten występ wydaje się obecnie najbardziej naturalną rzeczą w świecie sportu Symbol pokoju w czasach niepokoju na prawie całym świecie A przede wszystkim w Meksyku. Od ponad pięćdziesięciu lat Enriquita walczy o prawa kobiet, domagając się równości na bieżni. Enriqueta była jedną z kobiet, które utorowały drogę innym sportowcom, którzy powinni być Przykład każdego młodego mężczyzny, który zaczął uprawiać sport.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *