Epickie obrazy z chińskiej stacji kosmicznej oferują wspaniałe widoki na Ziemię

Epickie obrazy z chińskiej stacji kosmicznej oferują wspaniałe widoki na Ziemię

Światła świecą poniżej na tym rozległym obrazie Ziemi, kosmosu i gwiazd zaczerpniętym z modułu Tianhe chińskiej Stacji Kosmicznej.

Tang Hongbo / Chińska Załogowa Agencja Kosmiczna

To był pracowity rok dla Chin w kosmosie. kraj ma Łazik wylądował na MarsieI Uruchomiono jednostkę główną nowej stacji kosmicznej na orbicie i Wyślij astronautów do odwiedzenia. Astronauci – inaczej zwani astronautami – dali nam wspaniałe widoki z góry.

Obecnie Taikonauci Nie Haisheng, Liu Boming i Tang Hongbo W drodze powrotnej na Ziemię Po trzymiesięcznym pobycie. ten Chińska agencja kosmiczna załogowa opublikowała serię zdjęć Od kilku tygodni pokazuje, jak wygląda ziemia z okien stacji.

Tianhe jest jednostką bazową stacji, która ma 18-miesięczny harmonogram budowy. Stacja ma zostać ukończona pod koniec 2022 roku.

Modułowy panel słoneczny Tianhe świetnie wygląda na tym naziemnym widoku pokazującym część RPA.

Tang Hongbo / Chińska Załogowa Agencja Kosmiczna

Widoki z okna są niesamowite, ale dostaliśmy też zdjęcie, na którym widać okno Tianhe, które wygląda jak właz na statku.

To podobne do iluminatora okno daje chińskim astronautom widok na planetę poniżej.

Tang Hongbo / Chińska Załogowa Agencja Kosmiczna

Hongbo podzielił się spojrzeniem na swoją sypialnię Na pokładzie Tianhe, co pomaga spojrzeć z perspektywy na wielkość okna. Zwróć uwagę, jak łóżko można zamknąć jak śpiwór. Dzieje się tak, aby astronauci mogli pozostać na swojej pozycji i nie unosić się w mikrograwitacji podczas drzemki.

Ten widok jego sypialni został uchwycony przez Taikonnautę Tang Hongbo na pokładzie głównego modułu Tianhe chińskiej stacji kosmicznej.

Tang Hongbo / Chińska Załogowa Agencja Kosmiczna

Jednostka podstawowa jest główną bazą w kosmosie dla astronautów. Otrzyma rozszerzenie, do których ewentualnie zostaną dodane dwa kolejne moduły przeznaczone do prowadzenia badań i eksperymentów.

Między chińską stacją kosmiczną a Międzynarodową Stacją Kosmiczną a teraz Specjalna misja SpaceX Inspiration4Witamy to Potok wybitnych fotografii z orbity. Przyjdźcie, astronauci, astronauci i kosmonauci!

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *