Epidemia infekcji dróg oddechowych w New Hampshire powodująca chorobę psów

Epidemia infekcji dróg oddechowych w New Hampshire powodująca chorobę psów

szybko. Takie epidemie układu oddechowego zdarzają się od czasu do czasu. Ale lokalni weterynarze mówią, że tym razem. Różne początkowe objawy, takie jak kaszel, zatkany nos lub trudności w oddychaniu, mogą szybko stać się poważniejsze i wydaje się, że wiele przypadków pochodzi z placówek opieki dziennej, w których inne psy są narażone. Nie jest to jednak typowy kaszel, który pojawia się parami w ciągu roku. Czy to naprawdę się trzyma. Wiele z tych psów to robi. Wiele psów musiało zostać przyjętych do szpitali, a niektóre psy zmarły. Wilton, Megan Clifford, ogromna panika. Bazgroły starego Bernarda zachorowały tak bardzo i przestały jeść. Amber, która jedzie do opieki nad psami w Milford, trafiła na trzy dni do weterynarza i była leczona na sen. Ale teraz jest znacznie lepiej. Byłem przekonany, że kiedy zakochałem się w Manchesterze, pomyślałem, że nigdy nie zobaczę mojego psa, no wiesz, przyprowadzę ją do domu i zobaczę, jak zachowuje się jak ona i biega. Ale technicznie nie zakładała, że ​​robi to często, ale odczuwa ulgę. Choroba może szybko się nasilać. Podobnie jak Amber, wiele poważnych osób trafia do pogotowia weterynaryjnego w Manchesterze. Jeśli zauważysz te objawy, zabierz psa do weterynarza. A jeśli są naprawdę rozbite, zabierz je do weterynarza ratunkowego, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że te stworzenia będą musiały być hospitalizowane jako pacjent i na oddziale izolacyjnym, co jest naprawdę ważne. Do chwili obecnej eksperci nie mają dokładnej diagnozy przyczyny choroby. Mówią, że w tym czasie starają się unikać wystawiania psa na inne psy. A

Wybuch infekcji dróg oddechowych powodujących poważne choroby psów w New Hampshire

Obecnie eksperci nie mają dokładnej diagnozy przyczyny choroby


Weterynarze, szczególnie w hrabstwie Hillsborough, zgłaszali wybuchy infekcji dróg oddechowych, które bardzo szybko mogą stać się bardzo poważne, a takie choroby dróg oddechowych zdarzają się od czasu do czasu, ale lokalni weterynarze twierdzą, że tym razem jest inaczej, zaczynając od objawów takich jak kaszel lub katar Krwawienia z nosa lub trudności w oddychaniu choroba może szybko stać się bardziej poważna. Weterynarze powiedzieli, że wiele przypadków pochodzi z placówek opieki dziennej, w których psy są narażone na kontakt z innymi psami. Kilka razy w roku. Dr Karen Tinkham, właścicielka Milford Veterinary Hospital, powiedziała: „Te psy naprawdę chorują, mają zapalenie płuc, wiele psów było hospitalizowanych, niektóre psy z tego powodu zmarły”. Jej 10-miesięczna Bernadine zachorowała i przestała jeść, a Imber, która chodzi do przedszkola Milford Dog Nursery, trafiła na trzy dni do weterynarza i była leczona na zapalenie płuc, ale teraz jest znacznie lepiej. „Byłem przekonany, kiedy zawiozłem ją do Manchesteru, że nigdy więcej nie zobaczę mojego psa” – powiedział Clifford. „Więc przyprowadzenie jej do domu i zobaczenie, jak zachowuje się jak ona i biega dookoła, czego nie powinna robić, nie jest pocieszające”. Choroba może gwałtownie się pogorszyć, jak w przypadku Embera. Wiele poważnych przypadków kończy się w Emergency Veterinary Centre w Manchesterze. „Jeśli zobaczysz te znaki, zabierz psa do weterynarza” – powiedział dr Taylor Driscoll z Emergency Veterinary Center w Manchesterze. „A jeśli są naprawdę wyczerpane, zabierz je do weterynarza ratunkowego, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że te stworzenia muszą zostać hospitalizowane w oddziale izolacyjnym, co jest naprawdę ważne”. Obecnie eksperci nie mają dokładnej diagnozy przyczyny, o której mówią, aby unikać narażania swojego psa na inne psy w tym czasie, a jeśli twój pies jest chory, zdecydowanie powinieneś trzymać go z dala od innych psów.

Weterynarze, szczególnie w hrabstwie Hillsboro, zgłaszali wybuchy infekcji dróg oddechowych, które bardzo szybko mogą stać się bardzo poważne.

Takie ogniska oddechowe zdarzają się od czasu do czasu, ale lokalni weterynarze twierdzą, że tym razem jest inaczej.

Zaczynając od objawów, takich jak kaszel, katar lub trudności w oddychaniu, choroba może szybko stać się bardziej poważna.

Weterynarze powiedzieli, że wiele przypadków wydaje się pochodzić z ośrodków opieki dziennej, w których psy są narażone na kontakt z innymi psami.

„To nie jest typowy kaszel hodowlany, który zdarza się dwa razy w roku. Te psy naprawdę chorują, mają zapalenie płuc, wiele psów było hospitalizowanych, niektóre psy z tego powodu zmarły” – powiedziała dr Karen Tinkham, właścicielka Milford Veterinary Hospital.

Megan Clifford z Wilton bardzo się bała. Jej 10-miesięczna córka Bernadodel zachorowała i przestała jeść.

Amber, która poszła do żłobka w Milford, trafiła na trzy dni do weterynarza i była leczona na zapalenie płuc, ale teraz jest znacznie lepiej.

„Byłem przekonany, kiedy zawiozłem ją do Manchesteru, że nigdy więcej nie zobaczę mojego psa” – powiedział Clifford. „Więc przyprowadzenie jej do domu i obserwowanie, jak zachowuje się jak ona i biega, czego nie powinna robić, jest dość niewygodne”.

Choroba może się gwałtownie nasilać, jak w przypadku Embera. Wiele poważnych przypadków kończy się w Emergency Veterinary Centre w Manchesterze.

„Jeśli zobaczysz te znaki, zabierz psa do weterynarza” – powiedział dr Taylor Driscoll z Manchester Emergency Veterinary Centre. „A jeśli są naprawdę wyczerpane, zabierz je do weterynarza ratunkowego, ponieważ jest bardzo prawdopodobne, że te stworzenia muszą zostać hospitalizowane w oddziale izolacyjnym, co jest naprawdę ważne”.

W tej chwili eksperci nie mają dokładnej diagnozy przyczyny choroby.

Mówią, aby w tym czasie unikać wystawiania psa na inne psy, a jeśli twój pies jest chory, zdecydowanie powinieneś trzymać go z dala od innych psów.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.