Erasmusowy wyjazd studentów Laxeiro do Polski

01 października 2022 . Zaktualizowano o 05:00.

Grupa studentów i nauczycieli z Instytutu Laxeiro de Laln wyjeżdża dziś z Porto do Warszawy, aby wspólnie z pięcioma innymi krajami uczestniczyć w nowym spotkaniu, które jest częścią projektu Erasmus + K299. Tym razem Mar Garcia, Koordynator Projektu i Mara Carmen Gonzalez Falte, będą towarzyszyć Coral i Brtema Ness Grove, Laura Jimnes i Naya Garca Rodriguez, wszyscy studenci trzeciego roku ESO.

Choć pierwszym przystankiem jest Warszawa, grupa będzie miała okazję odbyć krótką wycieczkę, celem wycieczki jest polskie miasto Zgierz. Stamtąd będą dzielić się działaniami z innymi przedstawicielami, od poniedziałku do piątku. Udostępnij w innych krajach i życiu miasta. W tym roku, po czerwcowych ograniczeniach, przywrócono miejsca noclegowe rodzinom, a uczestnicy będą gościć w domach polskich uczniów. Do Polski przywożą prezentację o Llan i naszej kulturze oraz koszulki ich drużyn, a także biorą udział w tradycyjnych polskich grach na świeżym powietrzu. Jest to jedna z osi programu z rozwojem czterech podstawowych umiejętności: kreatywności, krytycznego myślenia, współpracy i komunikacji. Mar García podkreślił dobry poziom języka angielskiego uczniów Lalinense. Działania w Polsce obejmują zwiedzanie.

Ten kurs zamknie inicjatywę, ale przed nim są inne ruchy. Kolejna grupa z Laxeiro w przyszłym miesiącu pojedzie do Turcji w trzecim roku ESO, a kolejna do Włoch w marcu. W maju zwieńczeniem będzie spotkanie w Lalan, na którym zagoszczą przedstawiciele innych uczestniczących krajów. Delegacja Lalinens planuje ponownie dołączyć do klasy dziesiątego.
You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.