Eric Exposito wchodzi do pierwszej dziesiątki w Polsce

Eric Exposito wchodzi do pierwszej dziesiątki w Polsce
Eric Exposito wchodzi do pierwszej dziesiątki w Polsce

Były zawodnik drużyny Żółtej jest uważany za najlepszego strzelca, króla strzelców i jednego z animatorów turnieju.

  • Dostarczać
  • 19.09.2023 – 19:07


Eric Exposito (Śląsk Wrocław)

B. Pereza

Eric Exposito (27) jest najbardziej płodnym zawodnikiem polskiej ligi z zaledwie ośmioma występami. Dwie bramki zdobyte w ubiegły weekend ugruntowały jego pozycję króla strzelców najwyższej ligi kraju jako zawodnik i kapitan Śląska Wrocław.

Pochodzący z Teneryfy, który do sezonu 2018-19 grał w UD Las Palmas, dzięki swoim wkładom w zdobywanie bramek zrobił znaczący krok naprzód. Ma już 43 gole dla swojego obecnego klubu, do którego dołączył w sezonie 2019/20, i ten wynik stawia go Top 10 zagranicznych strzelców wszechczasów polskiej ligi. Na czele klasyfikacji stoi Portugalczyk Flavio Baixao (108), przed Hiszpanami Jesusem Imasem (71) i Igorem Angulo (63).

Exposito rywalizuje bezpośrednio z innym byłym żółtym, Czechem Tomasem Beckartem, który zdobył 45 goli od czasu dołączenia do Legii Warszawa po obronie UD Las Palmas w ostatniej rundzie drugiej ligi.

Eric uplasował się na drugim miejscu w historii swojego obecnego klubu jako najlepszy zagraniczny strzelec. Według Wrocławsfeifakty we wszystkich rozgrywkach leworęczny tenisista z Teneryfy ma na koncie 47 bramek i wyprzedza go jedynie Słowak Robert Pich (59).

W Śląsku Wrocław cieszą się z piłkarza, który otrzymał paski kapitana i pokładają wiele nadziei w sezonie, w którym będzie tymczasowym liderem rozgrywek.

Kontrakt Erica wygasa z końcem sezonu w czerwcu 2024 roku, a w Polsce już pojawiają się informacje o jego zainteresowaniu jego przedłużeniem. Co ciekawe, na początku 2022 roku, po osiągnięciu porozumienia ze Śląskiem Changchun Yatai, Exposito odrzuciło sprzedaż chińskiemu Footballowi.

Eric dołączył do oddziału UD Las Palmas, Schwytany przez Tonono Rodrígueza, po czasie spędzonym w filii w Maladze. W Las Palmas Atlético brał udział w awansach pod wodzą Manuela Márqueza, a następnie zadebiutował w żółtej profesjonalnej drużynie z Quique Setienem. Strzelił gola przeciwko Celcie de Vigo w Palados.

W sezonie 2018-19 był wypożyczony do Kordoby, przed wyjazdem do Polski.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *