Ester Abad, bez granic z klaunami, na granicy polsko-ukraińskiej

Mieszkanka Zarautz, Ester Abad, w ciągu tych dwóch tygodni zanurzy się w podróż bezgranicznych klaunów, odwiedzając szkoły w Polsce, dworce kolejowe, ośrodki recepcyjne, ośrodki kultury i pobliskie miasta: Warszawę, Presmisle, Medicę i Lublin. Z Ukrainą.

Ester Abad, choć mieszka w Zarautz, urodziła się w Leonie i od 11 kwietnia jest z grupą klaunów z Leonu bez granic, prowadząc pokazy mające na celu wsparcie emocjonalne i psychologiczne na granicy z Polską iw Warszawie. Ukraińskie dzieci uchodźców mieszkające w kraju uciekającym przed wojną.

W 2018 i 2019 roku Clowns Without Borders odbyły się już trzy podróże na wschód od kraju, do stolicy Kijowa, by zaopiekować się dziećmi przesiedlonymi w wyniku konfliktu w Donbasie, który już wtedy odpowiadał za przymusową migrację 1,8 mln osób. Ludzie. Łącznie wykonali 67 pokazów dla 5362 chłopców i dziewcząt. Dziś, według danych opublikowanych przez UNHCR, prawie 5 mln osób przekroczyło już granicę Ukrainy i szukało bezpiecznych schronień w krajach przygranicznych i innych państwach UE. Do Polski przybyło ponad 2,5 miliona osób, w większości kobiet i dzieci. Ester Abad i jego zespół mają wrócić do domu w najbliższą niedzielę, 24., a 30. do Lyonu dostarczy Unity Kala of Boundless Clowns.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.