Euro 2016: Polska odniosła historyczne zwycięstwo nad Niemcami | Sporty

Euro 2016: Polska odniosła historyczne zwycięstwo nad Niemcami |  Sporty

Reprezentacja Polski w piłce nożnej Dziś zrobił niespodziankę wygrywając 2:0 Do Niemiec, aktualnego mistrza świata, w drugi dzień eliminacji do Euro 2016.

Bramki polskiej drużyny strzelili Arkadiusz Milik (51.) i Sebastian Milla (88.). Na Stadionie Narodowym w Warszawie, pozostawiając swój zespół na czele grupy D z sześcioma punktami, w dniu, w którym Francja pokonała Portugalię 2:1 we wspaniałym europejskim meczu towarzyskim.

Niemcy, które są trzecie w grupie i nigdy nie przegrały z Polską, Poniósł pierwszą porażkę w oficjalnym meczu od czerwca 2012 roku. Co więcej, ostatni raz przegrali w wyjazdowych kwalifikacjach w październiku 1998 roku z Turcją (1:0).

W kolejnym terminie Niemcy we wtorek w Gelsenkirchen zmierzą się z Irlandią, a Polska zmierzy się ze swoim gościem, Szkocją.

Pozostałe wyniki na dziśIrlandia pokonała Gibraltar 7:0 i dodała drugie zwycięstwo w dwóch meczach Dzięki hat-trickowi (6', 14' i 18') Robbiego Keane'a. Bramki zdobyli James McClean (46 i 53), Jordan Perez (52) i Wesley Hoolahan (56).

Szkocja dodała swoje pierwsze zwycięstwo w klasyfikacji, pokonując Gruzję 1:0 po samobójczej bramce Akakiego Khubutii i Irlandia Północna liderem grupy F Pokonaliśmy Wyspy Owcze 2:0. Rumunia zremisowała u siebie z Węgrami 1:1, taki sam wynik jak w drugim meczu grupy F pomiędzy Finlandią a Grecją.

Tymczasem Armenia zremisowała z Serbią 1:1 w grupie I, a Albania uratowała remis 1:1 z Danią.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *