Euro 2020/2021: Sankt Petersburg jest gospodarzem ćwierćfinału w warunkach eskalacji i bez ścisłych ograniczeń

Była stolica cesarstwa odnotowała wczoraj 110 zgonów, najwyższą liczbę w ciągu jednego dnia od początku pandemii.

Hiszpania zagra w piątek w ćwierćfinale w Sankt Petersburgu, dawnej carskiej stolicy carskiej. Pomimo wysokich zarejestrowanych przypadków Covid-19 w pięknym rosyjskim mieście, spotkanie nie zostało przeniesione w inne miejsce. Potwierdziły to organizatorzy ze swoim serwisem prasowym. Według rzecznika UEFA wzrost liczby kontuzji w Petersburgu „absolutnie niczego nie zmienia dla drużyn (…) i nie oczekuje się zmiany miejsca spotkania”.

Ale po Moskwie Sankt Petersburg jest drugim rosyjskim miastem najbardziej dotkniętym wybuchem nowej epidemii, która spowodowała boom delta wirusa pochodzącego z Indii.
Rosyjscy specjaliści ostrzegają, że jest to najbardziej zaraźliwy i zabójczy znany do tej pory typ. Przy 110 zgonach dawna stolica cesarstwa odnotowała wczoraj największą liczbę zgonów w ciągu jednego dnia od początku epidemii. W sobotę liczba zgonów sięgnęła 107. Rekord pobiła również Moskwa, odnotowując 124 zgony w ciągu ostatnich 24 godzin.

Wczoraj w całym kraju odnotowano 21 650 obrażeń i 611 zgonów. Liczba zarażonych osób zbliża się już do pięciu i pół miliona, a liczba zgonów zbliża się do 134 000, co jest najwyższą liczbą w Europie. Chociaż rosyjska agencja statystyczna Rosstat podaje oszałamiającą liczbę 270 000 zgonów na koniec kwietnia. Oznacza to, że podobnie jak Rosja wydawała się być na drodze do pokonania choroby, wariant delta wywołał epidemię w połowie czerwca. Zarażał populację bardzo niskim wskaźnikiem szczepień z powodu społecznego sceptycyzmu. Według Ministerstwa Zdrowia tylko 23 miliony z ogólnej populacji około 145 milionów zostało zaszczepionych dwiema dawkami leku.

W Moskwie przywrócono pewne restrykcje: obowiązkowe szczepienia pracowników w sektorach o większym kontakcie z ludnością, powrót do pracy zdalnej, a od wczoraj obowiązek uzyskania pozwolenia na wjazd do restauracji, które są zaszczepione, po przejściu choroby lub niedawnym teście PCR . W Petersburgu jednak nie ma prawie żadnych ograniczeń, aby nie przyćmić mistrzostw Europy.

na granicy

Maska pozostaje niezastąpiona w pomieszczeniach zamkniętych, środkach transportu publicznego, strefach kibica oraz na stadionie. Na ulicy jest to obowiązkowe tylko wtedy, gdy są tłumy lub podczas wszelkiego rodzaju imprez plenerowych. Zmniejszono pojemność muzeów i teatrów, a także powierzchni dla publiczności i stadionu.

Według rosyjskiej prasy fińskie władze ds. zdrowia wykryły 120 pozytywnych przypadków koronawirusa wśród fanów, którzy wrócili z Petersburga. Reprezentacja Finlandii zagrała w tym mieście 16 czerwca z Rosją, a 21 czerwca z Belgią. Następnego dnia, 22 czerwca, na granicy stała kolejka i wyjątkowo można było przejść bez wymaganego PCR. Również w Szwecji, której reprezentacja zagrała ze Słowacją w Sankt Petersburgu 18 czerwca iw Polsce 23 czerwca, ich kibice doznali kontuzji. Epidemiolodzy poprosili nawet władze o dwutygodniową kwarantannę.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *