Euro 2021: Rebelia w Sewilli o gwarancje zdrowia dla kibiców z biletami na Hiszpanię | Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2021 r

Wiersze o szczepienie przeciwko Covit-19 na stadionie La Cartouza w Sewilli.Aleksander Ruska

Tim Doher był jednym z wielu fanów Sewilli, którzy wykupili bilety na nadchodzące mecze Mistrzostw Europy w Hiszpanii. W szczególności dwa z rundy 16 starć odbędą się w niedzielę 27 czerwca na stadionie Cartouza. „Chciałem zobaczyć Belgię” – mówi ze smutkiem Tim gazecie. Anglik, który od 15 lat mieszka w stolicy Andaluzji, był jednym z kibiców, którzy byli zaskoczeni zakupem dwóch biletów 50 euro na 1/8 finału. Po otrzymaniu biletów znalazł ostrzeżenie UEFA: Wszyscy kibice z biletami na mecze w siedzibie Sewilli byli zobowiązani do zapewnienia ciągłych gwarancji zdrowotnych dla Covit-19.

UEFA wyjaśniła później dostęp do meczów a Bransoletka rządowa. „Kupowani kibice muszą przesłać ujemny wynik testu PCR do Govit-19, czyli nie więcej niż 72 godziny przed rozpoczęciem gry lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego 24 godziny przed rozpoczęciem gry. Spotkanie ”, zostało to potwierdzone.

„Moje zaskoczenie było bardzo dobre, ponieważ nie kazano nam wysyłać testu PCR ani testu antygenowego podczas całego procesu przed zakupem biletów. Mogę zapłacić 100 euro, ale nie 250 euro”, mówi Tim przed wyjęciem biletów. dowiedz się ”, ten fan wyjaśnia, kto teraz musi jechać z biletem z negatywnym testem PCR, jego minimalna cena to 75 euro lub test antygenowy, który kosztuje 40 euro. Bilety kosztują 185, 125 i 50 euro. Chcę dodać cenę. „Powinni byli go namoczyć” – mówi Tim.

„Mogę ci pokazać w żadnym momencie procesu kupowania biletów, czy mówisz o próbach”, który nalega Tim Atak 2 czerwca Portal Sprzedaży Biletów UEFA wystawił bilety na sprzedaż po 24-godzinnej grzecznościowej rozmowie dla tych, którzy wykupili bilety do siedziby głównej Bilbao, która została ostatecznie przekształcona w hiszpańską siedzibę Eurocup przez Sewillę. Pierwszego dnia sieć się zawiesiła. „Próbowałem dostać bilet za 50 euro, ale nie mogłem, a teraz jestem prawie szczęśliwy. Spędziłem popołudnie.

„Ostrzegali przed koniecznością wykonania tych testów, jeśli sprzedają ponad 95% biletów”, podsumowuje Tim Doher. To niezadowolenie zostało ujawnione na wielu forach fanów i sieciach społecznościowych, które urosły, gdy wielu fanów próbowało odzyskać ceny biletów. Oburzenie jest tak duże, że Junta de Andalusia rozważa przeprowadzenie bezpłatnych prób dla kibiców uczestniczących w meczach w Hiszpanii, podała gazeta AS.

UEFA odpowiedziała kibicom, że pieniądze nie mogą być zwracane z lokalizacji, a potrzeby zdrowotne zależą od władz każdej lokalizacji. 13 maja minister spraw wewnętrznych Fernando Grande Marlaska przedstawił plan bezpieczeństwa dla andaluzyjskiej centrali w Sewilli. To potwierdziło, że mecze Hiszpanii ze Szwecją, Polską i Słowacją w La Cartouza oglądało 16 000 widzów. Nie wyjaśnił, czy osoby uczestniczące w spotkaniach potrzebowały negatywnego wyniku testu PCR, testu antygenowego lub świadectwa szczepienia. „Zostanie to podjęte przez władze zdrowotne w odpowiednim czasie” – powiedział. Juanma Moreno, Prezydent Junta de Andalusia, była gospodarzem wydarzenia 25 maja wraz z Luisem Rupeilosem, Prezydentem Federacji. Żaden z dwóch liderów nie mówi teraz o potrzebach zdrowotnych kibiców, którzy kupili bilety. Wiele klinik pielęgniarskich już ogłosiło zniżki na testy antygenowe za jedyne 30 euro. Podkomisja rządowa w Sewilli wyjaśniła we wtorek, że UEFA zażądała, aby te testy PCR lub antygenowe były dostarczane wraz z meczami w Hiszpanii.

Zaszczepione, nawet z PCR

Jak stwierdziła UEFA, „Te testy muszą być przeprowadzone w dowolnym certyfikowanym ośrodku medycznym w Hiszpanii lub za granicą, o ile dokument jest w języku angielskim, hiszpańskim, niemieckim lub francuskim”. Tak zwany Bransoletka rządowa W różnych częściach miasta można odebrać dworzec kolejowy Santa Justa, lotnisko San Pablo i stadion La Cartouza w dni meczowe i dzień wcześniej. Wynikom testów należy dołączyć bilet do UEFA w tych punktach oraz dokument tożsamości (dokument tożsamości narodowej lub paszport). Zaszczepieni fani również powinni przedstawić testy z wynikiem negatywnym, choć jest to cecha, która nie jest jeszcze jasna. Podkomisja rządowa w Sewilli zapowiedziała, że ​​zrezygnuje z certyfikatu szczepionki za wydanie PCR, czego UEFA jeszcze nie potwierdziła. Wraz ze wzrostem wskaźnika w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zapotrzebowanie na te potrzeby zdrowotne pojawia się w czasie, gdy Andaluzja jest drugą społecznością w Hiszpanii, w której doszło do koronawirusa.

Zapisz się tutaj Do naszego specjalnego biuletynu o Euro 2021

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *