Eurocorn Digital – Wiadomości o rynku mięsa

Cem Özdemir, nowy minister rolnictwa Niemiec, zorganizował wideokonferencję z ministrami rolnictwa krajów związkowych Meklemburgii-Pomorza Przedniego, Brandenburgii i Saksonii na temat zgodności UE w zakresie monitorowania i hodowców afrykańskiej świńskiej grypy (ASF). W spotkaniu, któremu przewodniczył szef Centralnego Wydziału ds. Kryzysu Chorób Zwierząt, wzięła udział Sylvia Bender, sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie Rolnictwa. Obecna sytuacja epidemiologiczna została już wcześniej zgłoszona i omówiono zintegrowany proces z dotkniętymi nią krajami związkowymi.

Przed konferencją zdemir powiedział: „Celem jest zapobieganie rozprzestrzenianiu się afrykańskiej świńskiej grypy i jej wykorzenienie. Jako rząd federalny będziemy odgrywać większą rolę w ograniczaniu naszej integracji. liczba dzików.Ministerstwo prowadzi rozmowy z Komisją Europejską na temat sposobu finansowania ferm.

Przed spotkaniem Ostemir otwarcie podziękował kilku właścicielom zwierząt za przestrzeganie surowych wymogów higienicznych. To było w stanie ograniczyć chorobę zwierząt do stosunkowo niewielkiego obszaru.

Podziękowania dla odpowiedzialnych ministrów, pracowników lokalnych władz hodowlanych, myśliwych i wielu pomocników Bundeswere i THW, którzy dokonali znaczących rzeczy w tym trudnym czasie.

Komentując współpracę z Polską, Cஆm Ostmeier podkreślił w komunikacie prasowym: „Chociaż mamy tu inne pomysły, chcielibyśmy kontynuować dialog z Polską, ponieważ epidemia migracji dzików stamtąd jest nadal wysoka. Cieszę się, że że Komisja Europejska planuje misję EUVET w Polsce na początku 2022 roku.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.