Europa: Podwodny śnieg ujawnia wskazówki dotyczące oceanicznego świata lodowatego Księżyca

Europa: Podwodny śnieg ujawnia wskazówki dotyczące oceanicznego świata lodowatego Księżyca

Zapisz się do biuletynu CNN Wonder Theory. Odkrywaj wszechświat dzięki wiadomościom o niesamowitych odkryciach, postępach naukowych i nie tylko.CNN

Lodowy księżyc Jowisza Europa to oceaniczny świat pokryty gęstą lodową skorupą – miejsce, w którym śnieg unosi się w górę.

Według nowych badań podwodny śnieg tworzy się w Oceanie Światowym i przemieszcza się przez wodę, aby połączyć się z zanurzonymi dolinami i odwróconymi czapami lodowymi. To samo zjawisko występuje pod szelfami lodowymi Ziemi – i może właśnie tak Europa buduje swoją pokrywę lodową.

Wynik został opublikowany w poniedziałek w magazynie astrobiologiasugerował, że lodowa skorupa Europy może nie być tak słona, jak początkowo sądzili naukowcy. Zrozumienie zawartości soli w skorupie lodowej ma kluczowe znaczenie, ponieważ inżynierowie pracują nad montażem statku kosmicznego Europa Clipper NASA, który przygotowuje się do wystrzelenia do Europy w październiku 2024 roku.

Europa Clipper użyje radaru penetrującego lód, aby zajrzeć pod skorupę i określić, czy ocean księżycowy nadaje się do życia. Jakakolwiek sól wewnątrz skorupy lodowej może wpływać na głębokość penetracji radaru, dlatego kluczowe znaczenie mają przewidywania dotyczące tworzenia się skorupy.

Czytaj więcej: Dowiedz się, czego szuka życie w naszym Układzie Słonecznym

Wskazówki dotyczące skorupy lodowej mogą również pomóc naukowcom określić więcej na temat oceanu Europy, zasolenia i zdolności do schronienia życia.

Pokrywa lodowa Europy ma grubość od 10 do 15,5 mil (15 do 25 km) i prawdopodobnie leży na szacowanej głębokości oceanu na 40 do 90 mil (od 60 do 150 km).

„Kiedy badamy Europę, interesuje nas zasolenie i skład oceanów, ponieważ jest to jedna z rzeczy, które będą regulować potencjalną możliwość zamieszkania, a nawet rodzaj życia, które może tam żyć” – powiedziała Natalie, główna autorka badania. Wolfenberger, doktorant z Instytutu Geofizyki Uniwersytetu Teksańskiego w UT Jackson’s School of Geosciences, powiedział w oświadczeniu.

Wolfenberger jest również absolwentem i członkiem stowarzyszonym zespołu naukowego Europa Clipper. Naukowcy z University of Texas w Austin pracują nad stworzeniem radaru do penetracji lodu dla statku kosmicznego.

Ocean Europy najbliżej atmosfery ma podobną temperaturę, ciśnienie i zasolenie jak woda pod lodowymi szelfami Antarktydy. Zaproponuj poprzednie wyszukiwanie.

Naukowcy zbadali dwie metody zamrażania wody pod lodowymi półkami na Ziemi: zamrażanie lodu i zamrażanie lodu.

Jaka jest różnica? Konglomerat lód w rzeczywistości wyrasta spod lodowca szelfowego, podczas gdy kędzierzawy lód dryfuje w górę przez ultra schłodzoną wodę morską w postaci płatków, zanim osiądzie pod lodowym szelfem.

Oba typy wytwarzają lód, który jest mniej słony niż woda morska – a zgodnie z przewidywaniami naukowców woda morska była mniej słona, gdy zastosowali te dane do wieku i wielkości pokrywy lodowej Europy.

Lód Frazel może być najczęstszym rodzajem lodu w Europie, dzięki czemu skorupa lodowa jest znacznie czystsza niż wcześniej sądzono. Lód Frazel zatrzymuje tylko niewielką część soli w wodzie morskiej. Czystość skorupy lodowej może wpływać na jej siłę, tektonikę lodu i przepływ ciepła przez płaszcz.

Współautor badania Donald Blankenship, starszy naukowiec z University of Texas Geophysical Institute, powiedział o obecnej sytuacji. Jest głównym badaczem radaru penetrującego lód Europa Clipper.

Odkrycie może wskazywać, że Ziemię można wykorzystać jako model do lepszego zrozumienia zamieszkiwania Jorubów.

Poprzednie misje wypatrzyły pióropusze pary wodnej przebijające się przez lodową skorupę, jak pokazano na tej ilustracji.

„Ten artykuł otwiera zupełnie nowy zestaw możliwości myślenia o światach oceanicznych i ich działaniu” – powiedział w oświadczeniu Steve Vance, naukowiec z NASA Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii. „To przygotowuje grunt pod to, jak możemy przygotować się do analizy lodu Europa Clipper”. Vance nie był zaangażowany w badanie.

W międzyczasie trwają prace nad obróceniem sondy Europa Clipper w zakładzie montażu statków kosmicznych w Jet Propulsion Laboratory NASA.

Rdzeń o wysokości 10 stóp (3 metry) i szerokości 5 stóp (1,5 metra) zajął centralne miejsce w pomieszczeniu czystym, w którym zespoły NASA montowały statki kosmiczne, takie jak Galileo, Cassini i łazik marsjański.

Zespół misji montuje obecnie Europa Clipper w High Bay 1, czystym pomieszczeniu w NASA Jet Propulsion Laboratory, gdzie przed startem przeprowadzono inne historyczne misje.

Do końca roku na statku kosmicznym zostaną zainstalowane przyrządy lotnicze i naukowe. Następnie inżynierowie poddadzą statek kosmiczny serii testów podczas przygotowań do startu.

Europa Clipper dotrze do księżyca Jowisza w kwietniu 2030 roku. W ciągu prawie 50 planowanych lotów w Europie, sonda ostatecznie przemieści się z wysokości 1700 mil (2735 kilometrów) do 16 mil (25 kilometrów) nad powierzchnią Księżyca.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.