Europa/Polska – Przyjęcie na odległość seminariów w krajach misyjnych: plan dziewięcioletni

Europa/Polska – Przyjęcie na odległość seminariów w krajach misyjnych: plan dziewięcioletni

Warszawa (Agenzia Fides) – Opieka nad biznesami, pielęgnowanie i podtrzymywanie ich w rodzimych krajach misji: To już dziewiąta edycja projektu AdoMiS skierowanego do Papieskiego Towarzystwa św. Piotra Apostoła przy Papieskich Towarzystwach Misyjnych (OMP) w Polsce. Misja św. Piotra Apostoła (POSPA) jest jednym z czterech stowarzyszeń papieskich, których celem jest wspieranie i rozwój zawodu pasterza i życia poświęconego w nowo powstałych kościołach misyjnych.
Dwa seminaria teologiczne na Madagaskarze (Moramanga) i Peru (Iquitos) otrzymały w ostatnich latach pomoc od AdoMIS. Od tego roku dołączyło do nich Seminarium Przygotowawcze San Juan María Viannej, które przyjmuje studentów z 15 diecezji w północnych Indiach (Sabua).
Rozpoczęty 1 października 2013 r. w celu zapewnienia duchowego i materialnego wsparcia przyszłym księżom w krajach misyjnych, do tej pory skorzystało w sumie 140 seminariów i kilkunastu projektantów. Przyjęte seminaria mogą dołączyć do tego wysiłku poprzez codzienne modlitwy lub pomoc finansową. Można to zrobić indywidualnie lub w grupie w kościele lub społeczności. Zebrane środki zostaną przeznaczone głównie na utrzymanie seminariów w krajach misyjnych, budowę i remonty budynków, zakup książek oraz wszelkiego rodzaju niezbędnego sprzętu i narzędzi. Do 2020 roku wyniosą około 76 600 USD.
W dniu 4 listopada w kościele, w dniu obchodów liturgicznej pamięci św. Karola Boromeusza, który był postulatorem organizacji seminariów duchownych przy Soborze Trydenckim (1545-1563), polski OMP wprowadził dziewiątą edycję AdoMIS. Ksiądz Guy Bognon, Sekretarz Generalny POSPA, który w październiku ubiegłego roku odwiedził Dyrekcję Krajową OMP w Polsce, podziękował osobom, które pracowały i kontynuują pracę nad projektem oraz podkreślił potrzebę tworzenia obecnie seminariów w wielu krajach. Około 80 000 na całym świecie.
Nowym przedsięwzięciem w tym celu jest „Krawiec”, wspólny projekt uczniów polskiego PMS i Boskich Sióstr Mistrzyni. Kraje pracy. Program, który rozpoczął się w Niedzielę Dobrego Pasterza (Światowy Dzień Modlitwy), potrwa rok.
(EG) (Agenzia Fides 19.11.2021)


Udział:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *