Europa rozbije satelitę na Ziemi w piątek, dlaczego?

Europa rozbije satelitę na Ziemi w piątek, dlaczego?

operacje Europejska misja Aeolus powraca na Ziemię już trwa wg Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), która planuje półkontrolowane ponowne wejście satelity na 28 lipca w celu zminimalizowania ryzyka potencjalnych szkód, które już teraz jest minimalne.

Może Cię to zainteresować: James Webb odkrywa wodę w regionie, w którym formują się planety podobne do Ziemi

Wydany 22 sierpnia 2018 r Aeolus, mniej więcej wielkości dużego samochodu bez paneli słonecznych, jest pierwszą misją kosmiczną, której celem jest uzyskanie charakterystyki ziemskich wiatrów w skali globalnej.

powiązane tematy

Twoje dane są teraz używane przez wszystkie główne serwisy prognozujące pogodę. Satelita z nawiązką wykonał swoją misję rozpoczęcia manewrów ponownego wejścia, „złożonego i nowego” procesu. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt realizowany przez Europejską Agencję Kosmiczną.

„Reentry są teraz w toku”, mówi Europejska Agencja Kosmiczna na swoich kontach na Twitterze. Naukowcy i inżynierowie misji, którzy teraz monitorują ją z centrum kontroli w Niemczech na dwie zmiany po 12 godzin każda, pracowali nad Obliczenie optymalnej orbity dla powrotu na Ziemię Dlatego celem jest dalsze ograniczanie ryzyka, które już jest minimalne.

Aeolus, który spędził prawie pięć lat na zbieraniu danych, został zaprojektowany do orbitowania około 200 mil nad powierzchnią Ziemi. Od 19 czerwca obniżył się naturalnie do swojej obecnej wysokości, około 280 kilometrów.

Zgodnie z planem ESA manewry rozpoczną się, gdy sonda znajdzie się w odległości 280 kilometrów, a zakończą w piątek, 28 lipca, ponownym wejściem w atmosferę. W przypadku, gdy cały satelita nie spłonie w atmosferze, pozostałe fragmenty spadną nad rozległy, odległy obszar Oceanu Atlantyckiego.jak ustaliła Europejska Agencja Kosmiczna.

Tak więc wspomagane ponowne wejście będzie się składać z serii manewrów rozpoczynających się dzisiaj. Z Ziemi satelita zostanie zaprogramowany na zejście z wysokości 280 km do 250 km.

W czwartek 27 kwietnia zostanie przeprowadzona seria manewrów, które przeniosą Aeolus 150 kilometrów od Ziemi, a dzień później na 120. Od tego momentu satelita będzie potrzebował godzin, aby zakończyć ponowne wejście; Większość Aeolus spłonie w atmosferze na wysokości około 80 kilometrów, ale niektóre szczątki mogą dotrzeć do Ziemi.

Ponadto: Co by się stało, gdyby Ziemia nagle się zatrzymała?

Jeśli tak, zrobią to na Atlantyku. Jest to kwestia zaprogramowania serii manewrów, które pomogą w powrocie i dostosowania miejsca, w którym dotrze ten wrak; Nie będzie to konkretny punkt, a rozległy obszar (zwrot półkontrolowany).

Pomysł, jeśli się powiedzie, ma utorować drogę do bezpiecznego powrotu aktywnych satelitów, które nigdy nie były zaprojektowane do kontrolowanego powrotu – przez starożytnych. Jeśli to nie zostanie osiągnięte, Aeolus zrobi to, co pierwotnie planowano, z bezpiecznym powrotem na Ziemię, co w tym przypadku nastąpi nieco później w sierpniu.

EFE

Znajdź także w Science


You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *