European Super League: reakcje UEFA i FIFA, wiadomości i zarejestrowane drużyny, na żywo | Ostatnia minuta

Alpara ogłasza swój udział w turnieju

Klub Barcelona wydał oświadczenie, w którym ogłosił swój udział w turnieju. To jest pełna treść i powody podane przez klub.

Barcelona ogłasza, że ​​osiągnęła porozumienie z jedenastoma innymi dużymi klubami piłkarskimi w Europie w celu utworzenia nowego konkursu, Super League, który będzie zarządzany przez kluby założycielskie, które narodziły się z chęci bycia najlepszym sportem. Rywalizacja na poziomie międzynarodowych klubów.

FC Barcelona, ​​AC Milan, Arsenal FC, Atlético de Madrid, Chelsea FC, FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham Hotspur dołączyły do ​​klubów założycielskich pomimo zaproszenia do trzech kluby Inni, aby dołączyli do nich przed inauguracyjnym sezonem, który rozpocznie się jak najszybciej.

Założyciele mają nadzieję, że wkrótce przeprowadzą rozmowy z UEFA i FIFA w celu znalezienia najlepszych rozwiązań dla Premier League i światowej piłki nożnej jako całości.

Do powstania Premier League dochodzi, gdy globalna pandemia przyspiesza niestabilność obecnego modelu gospodarczego europejskiej piłki nożnej. Kluby założycielskie od lat dążyły do ​​poprawy jakości i intensywności aktualnych rozgrywek europejskich, aw szczególności stworzenia turnieju, w którym najlepsze kluby i najlepsi zawodnicy mogliby wielokrotnie rywalizować ze sobą.

Pandemia ujawniła, że ​​strategiczna wizja i podejście biznesowe są niezbędne do dodania wartości i pomocy z korzyścią dla piramidy piłkarskiej jako całości. W ostatnich miesiącach toczy się intensywny dialog z władzami świata piłki nożnej na temat przyszłego kształtu europejskich rozgrywek. Kluby założycielskie uważają, że proponowane przez organizatorów rozwiązania nie rozwiązują fundamentalnych pytań, które dotyczą konieczności zapewnienia lepszej jakości meczów, a także pozyskania dodatkowych środków finansowych dla świata piłki nożnej.

Jak najszybciej po rozpoczęciu rozgrywek męskich zostanie uruchomiona odpowiednia liga kobiet, która przyczyni się do awansu i rozwoju kobiecej piłki nożnej.

Ten nowy coroczny turniej zapewni znacznie wyższy wzrost gospodarczy, co umożliwi europejskiemu futbolowi wsparcie długoterminowym zaangażowaniem, tak aby wkład w solidarność wzrastał wraz z dochodami nowej Ligi Europejskiej. Wypłaty z tytułu solidarności będą wyższe niż obecnie generowane przez europejski system zawodów i oczekuje się, że przekroczą 10 000 mln euro w okresie rozliczeniowym klubów. Z drugiej strony, nowe zawody zostaną zbudowane zgodnie z kryteriami trwałości finansowej, ponieważ wszystkie istniejące kluby są zobowiązane do przyjęcia ram wydatków. W zamian za swoje zaangażowanie, wspólnie utworzone kluby otrzymają jednorazową wypłatę w wysokości 3,5 miliarda euro przeznaczoną wyłącznie na realizację planów inwestycyjnych w infrastrukturę i zniwelowanie skutków pandemii Covid.

Wierny swojej historii i pozycji lidera w europejskiej piłce nożnej, FC Barcelona po raz kolejny została uznana za wiodący klub, jeśli chodzi o wprowadzanie dużych zmian, których wymaga świat futbolu i zawsze myśląc o tym, aby jak najlepiej je wykorzystać. Klub ma charakter sportowy, instytucjonalny i gospodarczy.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *