European Super League: reakcje UEFA i FIFA, wiadomości i zarejestrowane drużyny, na żywo | Ostatnia minuta

Alpara ogłasza swój udział w turnieju

Klub Barcelona wydał oświadczenie, w którym ogłosił swój udział w turnieju. To jest pełna treść i powody podane przez klub.

Barcelona ogłasza, że ​​osiągnęła porozumienie z jedenastoma innymi dużymi klubami piłkarskimi w Europie w celu utworzenia nowego konkursu, Super League, który będzie zarządzany przez kluby założycielskie, które narodziły się z chęci bycia najlepszym sportem. Rywalizacja na poziomie międzynarodowych klubów.

FC Barcelona, ​​AC Milan, Arsenal FC, Atlético de Madrid, Chelsea FC, FC Internazionale Milano, Juventus FC, Liverpool FC, Manchester City, Manchester United, Real Madryt i Tottenham Hotspur dołączyły do ​​klubów założycielskich pomimo zaproszenia do trzech kluby Inni, aby dołączyli do nich przed inauguracyjnym sezonem, który rozpocznie się jak najszybciej.

Założyciele mają nadzieję, że wkrótce przeprowadzą rozmowy z UEFA i FIFA w celu znalezienia najlepszych rozwiązań dla Premier League i światowej piłki nożnej jako całości.

Do powstania Premier League dochodzi, gdy globalna pandemia przyspiesza niestabilność obecnego modelu gospodarczego europejskiej piłki nożnej. Kluby założycielskie od lat dążyły do ​​poprawy jakości i intensywności aktualnych rozgrywek europejskich, aw szczególności stworzenia turnieju, w którym najlepsze kluby i najlepsi zawodnicy mogliby wielokrotnie rywalizować ze sobą.

Pandemia ujawniła, że ​​strategiczna wizja i podejście biznesowe są niezbędne do dodania wartości i pomocy z korzyścią dla piramidy piłkarskiej jako całości. W ostatnich miesiącach toczy się intensywny dialog z władzami świata piłki nożnej na temat przyszłego kształtu europejskich rozgrywek. Kluby założycielskie uważają, że proponowane przez organizatorów rozwiązania nie rozwiązują fundamentalnych pytań, które dotyczą konieczności zapewnienia lepszej jakości meczów, a także pozyskania dodatkowych środków finansowych dla świata piłki nożnej.

Jak najszybciej po rozpoczęciu rozgrywek męskich zostanie uruchomiona odpowiednia liga kobiet, która przyczyni się do awansu i rozwoju kobiecej piłki nożnej.

Ten nowy coroczny turniej zapewni znacznie wyższy wzrost gospodarczy, co umożliwi europejskiemu futbolowi wsparcie długoterminowym zaangażowaniem, tak aby wkład w solidarność wzrastał wraz z dochodami nowej Ligi Europejskiej. Wypłaty z tytułu solidarności będą wyższe niż obecnie generowane przez europejski system zawodów i oczekuje się, że przekroczą 10 000 mln euro w okresie rozliczeniowym klubów. Z drugiej strony, nowe zawody zostaną zbudowane zgodnie z kryteriami trwałości finansowej, ponieważ wszystkie istniejące kluby są zobowiązane do przyjęcia ram wydatków. W zamian za swoje zaangażowanie, wspólnie utworzone kluby otrzymają jednorazową wypłatę w wysokości 3,5 miliarda euro przeznaczoną wyłącznie na realizację planów inwestycyjnych w infrastrukturę i zniwelowanie skutków pandemii Covid.

Wierny swojej historii i pozycji lidera w europejskiej piłce nożnej, FC Barcelona po raz kolejny została uznana za wiodący klub, jeśli chodzi o wprowadzanie dużych zmian, których wymaga świat futbolu i zawsze myśląc o tym, aby jak najlepiej je wykorzystać. Klub ma charakter sportowy, instytucjonalny i gospodarczy.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *