Europejska Agencja Kosmiczna będzie generować tlen w kosmosie poprzez sztuczną fotosyntezę

Europejska Agencja Kosmiczna będzie generować tlen w kosmosie poprzez sztuczną fotosyntezę

Europejska Agencja Kosmiczna (ESA) sponsoruje badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Warwick (Wielka Brytania), Uniwersytet w Bremie (Niemcy) i EPFL (Szwajcaria) mające na celu opracowanie urządzeń naśladujących proces fotosyntezy w roślinach w celu przekształcania światła słonecznego i wody. w tlenie. Udowodniono, że działają na Księżycu, a nawet na Marsie.

„Woda została wykryta na Księżycu i na Marsie, więc Badanie to toruje drogę do opracowania alternatywnego urządzenia, które umożliwi przyszłym astronautom oddychanie czystym tlenem w misjach eksploracyjnych” — mówi Brigitte Lamaze, inżynier ds. kontroli środowiska i podtrzymywania życia w Europejskiej Agencji Kosmicznej.

„W ESA nieustannie przesuwamy granice wiedzy teoretycznej, aby rozwijać i tworzyć lepszą technologię” — mówi Christel Bell, inżynier podtrzymywania życia i kontroli środowiska w ESA. „To badanie jest tylko jednym z przykładów tego, jak posuwamy się naprzód, aby zrozumieć rozwój wymagany dla nowych technologii kosmicznych”.

Zespół badawczy to wyliczył Sztuczna fotosynteza zadziałałaby nawet na Marsie, gdzie światło słoneczne jest mniej intensywne Chronić przed słońcem. Proste lustra słoneczne do skupiania światła słonecznego usprawnią ten proces i mogą prowadzić do zwiększonej produkcji tlenu.

„Zajmie kilka lat intensywnych badań, zanim będziemy mogli zastosować tę technologię w kosmosie, ale kopiowanie kluczowych elementów fotosyntezy z natury może dać nam pewne korzyści, a nasze badania wykazały, że teoria jest rozsądna” – mówi Katharina Brinkert. z Uniwersytetu w Warwick.

Eksploracja kosmosu zależy od energii odnawialnej Ma zatem bezpośrednią wartość dla przekazywania naszej energii na Ziemi. Spostrzeżenia, które uzyskujemy podczas projektowania i produkcji tych urządzeń do sztucznej fotosyntezy, mogą pomóc nam sprostać wyzwaniom związanym z zieloną energią na Ziemi i mogą stać się kluczowym elementem w osiąganiu naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju na Ziemi i poza nią” – podsumowuje Brinkert.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *