Europejska Agencja Kosmiczna wzmacnia orbitalny detektor wody na Marsie

Odcisk artysty płynnej wody pod powierzchnią Marsa – to jest

Madryt, 22 czerwca (prasa europejska) –

ESA jest Aktualizacja oprogramowania urządzenia Mars Express dla statku kosmicznego MARSIS Aby umożliwić ci zobaczenie powierzchni Marsa i jego księżyca Fobosa bardziej szczegółowo niż kiedykolwiek wcześniej.

Zaawansowany radar Mars do sondowania podpowierzchniowego i jonosferycznego (MARSIS) w Mars Express był kluczowy dla poszukiwania i odkrycia śladów wody w stanie ciekłym na Marsie, W tym przypuszczalnie słonowodne jezioro o wymiarach 20 x 30 km zakopane pod 1,5 km lodem Antarktyki. Ich program został opracowany 20 lat temu.

Mars Express był pierwszą misją Europejskiej Agencji Kosmicznej na Czerwonej Planecie. Opublikowano 19 lat temu 2 czerwca 2003Orbiter spędził prawie dwie dekady badając sąsiada Ziemi i rewolucjonizując nasze rozumienie historii, teraźniejszości i przyszłości Marsa.

MARSIS wysyła w kierunku planety fale radiowe o niskiej częstotliwości za pomocą 40-metrowej anteny. Większość z tych fal odbija się od powierzchni planety, ale znaczne ilości przechodzą przez skorupę i odzwierciedlają granice między warstwami różnych materiałów pod powierzchnią, w tym lodu, gleby, skał i oceanów.

Badając odbite sygnały, naukowcy mogą odwzorować strukturę pod powierzchnią Czerwonej Planety. na głębokości kilku kilometrów i zbadać właściwości, takie jak grubość i skład polarnych czap lodowych Charakterystyka warstw skał magmowych i osadowych.

Nowe oprogramowanie zawiera szereg aktualizacji, które poprawiają odbiór sygnału na pokładzie i przetwarzanie danych w celu zwiększenia ilości i jakości danych naukowych przesyłanych z powrotem na Ziemię.

„Wcześniej, aby zbadać najważniejsze cechy Marsa i zbadać księżyc Fobos, polegaliśmy na złożonej technologii do przechowywania dużej ilości danych o wysokiej rozdzielczości A wbudowana pamięć narzędzia bardzo szybko się zapełniła. Ignorując dane, których nie potrzebujemy, nowe oprogramowanie pozwala nam uruchomić MARSIS pięć razy dłużej i eksplorować znacznie większy obszar za każdym przejściem”. To stwierdzenie Andrea Sechetti, szef operacji MARSIS w INAF (Istituto Nazionale di Astrofisica) we Włoszech.

„Jest na nich wiele regionów w pobliżu południowego bieguna Marsa Być może widzieliśmy już ślady płynnej wody w danych o niskiej rozdzielczościColin Wilson, naukowiec ESA Mars Express wyjaśnia.

Nowy program Pomoże nam szybciej i na dużą skalę zbadać te obszary Z dużą dokładnością i potwierdzeniem, czy zawiera nowe źródła wody na powierzchni Marsa. To naprawdę tak, jakby mieć nowy instrument na pokładzie Mars Express prawie 20 lat po jego wystrzeleniu”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.