Europejski Festiwal Filmowy zaprezentuje 23 filmy w 13 stanach Wenezueli

Europejski Festiwal Filmowy zaprezentuje 23 filmy w 13 stanach Wenezueli

Miłośnicy siódmej sztuki mają spotkanie, którego nie mogą przegapić na Europejskim Festiwalu Filmowym Euroskop, który powraca do Wenezueli z dziewiętnastą edycją z programem pełnym wysokiej jakości filmów i różnorodności kulturowej.

W sumie zaprezentowane zostaną 23 filmy z 17 krajów, które widzowie będą mogli oglądać przez cały listopad w kilku kinach i alternatywnych przestrzeniach w kraju, gdyż Euroscopio będzie obecne w 13 stanach Wenezueli.

Festiwal ten jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z najlepszymi produkcjami filmowymi starożytnego kontynentu, które odzwierciedlają bogactwo i różnorodność jego kultur, historii i rzeczywistości społecznej. Organizatorem EuroScope jest Delegatura Unii Europejskiej oraz we współpracy z Państwami Członkowskimi i ich instytutami kultury.

Gdzie oglądać filmy

Pomiędzy kinami komercyjnymi a innymi przestrzeniami kulturalnymi znajduje się ponad 30 przestrzeni, w których magia kina europejskiego zanurzy widzów. W Caracas publiczność będzie mogła oglądać programy w National Cinemateca (Muzeum Sztuk Pięknych), Celarg, Trasnocho Cultural, Cinema of the Author Cines Unidos (C.CLíder), CinexArt of Cinex, Central University of Venezuela, Los Angeles . Biblioteka Palos Grandes, Sala Cabrujas de Chacao, Społeczności Catia, Kino Teona i Kino Platabanda w Petare.

Jeśli chodzi o pozostałe stany, w których odbędzie się festiwal, są to: La Guaira, Aragua, Carabobo, Falcon, Nueva Esparta, Zulia, Tachira, Mérida, Bolivar, Delta Amacuro i Cojedes.

Lista filmów

W ramach nowej sesji zostaną pokazane 23 filmy z ponad 17 krajów europejskich: „Wojna kłamstw” (Niemcy, 2020), „Misja Olgi Funk” (Niemcy, 2021), „Naga prawda o grupie Zhiguli” (Bułgaria). , 2021), „Morena” (Chorwacja, Słowenia, 2021), „Señorita Viborg” (Dania, 2022), „Ramona” (Hiszpania, 2022), „Kratt” (Estonia, 2021), „Insilome” (Finlandia, 2020 ). ), „The Gang” (Francja 2022), „Dodo” (Grecja 2022), „Rzeczy warte łez” (Węgry 2021), „Suave” (Węgry, Niemcy 2022), „Jaskinia” (Włochy). , Niemcy, Francja, 2021), „Moje problemy w małżeństwie” (Łotwa, Luksemburg, 2022), „Feud” (Litwa, Czechy, 2022), „Io sto bene” (Luksemburg, Belgia, Niemcy, Włochy, 2020) . „Mitra” (Holandia 2020), „Corpus Christi” (Polska, Francja 2019), „Białe Cienie” (Portugalia 2023), „Błotne Diabły” (Portugalia, Hiszpania, Francja 2022), „Mikado” (Rumunia, Czechy, 2021), „Dzieciństwo Imada” (Szwecja, Irak, Łotwa, 2021), „Luksemburg, Luksemburg” (Ukraina 2022).

Bezpłatne warsztaty

W tym roku festiwal wznawia swoje zaangażowanie w szkolenia i zapewnia studentom i młodym wenezuelskim filmowcom możliwość nawiązania kontaktów i wymiany z wiodącymi siódmymi profesjonalistami w dziedzinie sztuki w Europie.

Warsztaty poszerzą wiedzę na tematy takie jak koprodukcja międzynarodowa, tworzenie scenariusza i dokumentacja, a prowadzone będą przez specjalistów Juana Carlosa Unite i Alejandro de la Fuente. Wydarzenia te odbędą się w czwartki, 16, 23 i 30 listopada o godzinie 15:00 czasu wenezuelskiego. Aby wziąć w nich udział, wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na stronie festiwalu www.euroscopio.com.

You May Also Like

About the Author: Vania Walton

"Niezależny przedsiębiorca. Komunikator. Gracz. Odkrywca. Praktyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *