Eurowizja 2023 obejmie 37 krajów

W edycji 2023 weźmie udział łącznie 37 krajów Konkurs Piosenki EurowizjiZorganizowana przez Europejską Unię Nadawców (UER), a to Odbędzie się on w Liverpoolu od 9 do 13 maja.

Jak ogłosiła w czwartek organizacja tego wydarzenia, The Kraje uczestniczące Są to (w porządku alfabetycznym) Albania, Niemcy, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Cypr, Chorwacja, Czechy, Dania, Słowenia, Hiszpania, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Grecja, Irlandia, Islandia, Włochy, Łotwa , Litwa, Malta, Mołdawia, Norwegia i Niderlandy.

Listę uzupełniają Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Szwecja, Szwajcaria i Ukraina (zwycięzca tegorocznej edycji). Wielka Brytania będzie gospodarzem wydarzenia po raz dziewiąty.

Całkowita liczba krajów O trzy mniej niż edycja Turynu z 2022 rPo wycofaniu się Czarnogóry, Bułgarii i Macedonii Północnej z powodu „wysokich kosztów uczestnictwa”, poinformowały o tym w tym tygodniu media publiczne, takie jak RTCG (Czarnogóra), MRT (Macedonia Północna) i BNT (Bułgaria).

A w tym roku Składki niektórych krajów zostały skorygowane w górę, aby zrekompensować nieobecność RosjiZostał wykluczony z imprezy drugi rok z rzędu ze względu na konflikt z Ukrainą.

W związku z tym dyrektor generalny Eurowizji BBC, Martin Green, powiedział, że jest „dumny” z organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji „w imieniu Ukrainy”. BBC jest „zaangażowane” w to, aby wydarzenie było prawdziwym odzwierciedleniem kultury ukraińskiej. i zaprezentuj brytyjską kreatywność globalnej publiczności”.

„Przyszłoroczny konkurs zapowiada się jeszcze bardziej wyjątkowo, a teraz współpracujemy z BBC, aby zapewnić setkom milionów widzów jeszcze lepszy Konkurs Piosenki Eurowizji. Ukraina w centrum wydarzenia”Dyrektor wykonawczy Eurowizji, Martin Osterdahl, powiedział w oświadczeniu.

jak Hiszpania, Publiczność wybierze nowego kandydata za pośrednictwem Benidorm Fest, Zdarzyło się to w zeszłym roku z Chanel i jej „Slomo”. 16 uczestników walczących o reprezentowanie kraju na Eurowizji Spotka się ze specjalnym programem w najbliższy czwartek TVE Jest emitowany w nocy.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *