Eusebio Ceres pozostaje… trzy centymetry wysokości w brązie!

Zawodnik Alicante Eusebio Caceres był zaledwie trzy centymetry od brązowego medalu w finale olimpijskim na wysokość 8,18 metra w konkursie zdominowanym przez greckiego mistrza Europy Miltiadisa Tintoglu, z 8,41, tej samej marki co Kubańczyk Juan Miguel Echevarria, ale z drugim lepszy.

Brązowy medal powędrował również do Kuby. Michael Massu zajął trzecie miejsce z 8,21 pkt.

Podobnie jak w finale mundialu w Moskwie 2013, medal spadł z Caceres na minutę. Wtedy to był tylko centymetr, teraz trzy.

Wynik 7,98 w kwalifikacjach umieścił Hiszpana w swoim pierwszym finale olimpijskim. W swojej pierwszej próbie, w Londynie 2012, z 7,92 nie zdał Tour i od tego rozczarowania pracował nad drugą szansą.

Hiszpan uzyskał dziewiąty najlepszy wynik wśród finalistów, w pierwszej serii zdominowanej przez 22-letniego Kubańczyka Juana Miguela Echevarrię, który w swoim pierwszym skoku sprintował na odległość 8,50 m.

Caceres miał nadzieję na „oddanie skoku”, którego szukał od miesięcy, i wystartował w doskonałej harmonii: 7,96 w swoim pierwszym przejeździe, piąty najlepszy skok w pierwszej serii i nadal poprawia się w drugiej serii z 8,09, jego najlepszym skokiem dotychczasowy sezon, który zajął trzecie miejsce.

A stamtąd szukaj tego „Wielkiego Skoku”. O 4 wyleciał o 8,12, co dało mu tymczasową kwaterę i pozostał tam, mimo 8,18 od ostatniego lotu.

To najlepszy wynik Hiszpana od brązu Juana Lino Martineza w Atenach w 2004 roku.

Uczeń Juana Carlosa Alvareza osiągnął olimpijskie miejsce z siódmym miejscem i wynikiem 8,01 na finałach Pucharu Świata w Doha, a po roku licznych niepowodzeń fizycznych, w tym sezonie dwukrotnie przekroczył 8 m: 8,04 w Diamentowej Lidze w Gateshead. (Wielka Brytania) i 8.03 w mistrzostwach Hiszpanii w Getafe.

Jego najlepsza osobista randka od ośmiu lat, osiągnięta w Tampere: 8.37, drugi Hiszpan w historii, dzielił go z Juanem Lino Martinezem i 19 cm zmarłym rekordzistą Hiszpanii Iago Lameli.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *