Explorador chino en Marte viaja 509 metros en el planeta rojo_Spanish.china.org.cn_China Najbardziej autorytatywna hiszpańska strona z wiadomościami

Chiński odkrywca na Marsie przemierza ponad 509 metrów po czerwonej planecie

  • redaktor:
  • 11:13:23 18.07.2021 / Xinhua

PEKIN, 18 lipca (Xinhua) Łazik, który Chiny wysadziły na Marsa w maju, Zurong, przebył ponad 509 metrów po powierzchni czerwonej planety o godzinie 23:00 (czasu pekińskiego), według centrum. • Program Eksploracji Księżyca i Kosmosu Chińskiej Narodowej Administracji Kosmicznej.

Łazik wkrótce dotrze do drugiej wydmy w swojej podróży przez Czerwoną Planetę. Departament powiedział, że przeprowadzi szczegółowe badania wydm i otaczającego środowiska.

Do soboty Zhurong pracował na Marsie przez 63 marsjańskie dni. Marsjański dzień trwa około 40 minut dłużej niż dzień na Ziemi.

Chiński statek kosmiczny Tianwen-1, składający się z orbitera, lądownika i lądownika, został wystrzelony 23 lipca 2020 roku. Statek z sondą wylądował w południowej części Utopii Planetia, rozległej równiny na północnej półkuli planety. , 15 maja.

W odległości 375 milionów kilometrów od Ziemi orbiter Tianwen 1 pozostawał na orbicie przez 359 dni do soboty. Komunikacja w jedną stronę zajmuje około 21 minut.

Według departamentu, zarówno Zhurong, jak i Tianwen-1 działają w normalnych warunkach, a ich podsystemy działają bez przerwy. Koniec

Aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami o Chinach, odwiedź China.org.cn via Świergot krzyż Portal społecznościowy Facebook Na

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *