Facebook usunął konto skrajnie prawicowej partii za rozpowszechnianie plotek o koronawirusie w Polsce

Pierwsza bitwa roku między portalami społecznościowymi a partiami politycznymi: Facebook Powiedział Confederación Libertad e Independencia zamyka kontoSkrajnie prawicowa partia w Polsce (najbardziej rozpoznawalna) w mediach społecznościowych: „Usunęliśmy stronę Confederación Libertad e Independencia na Facebooku za dalsze publikowanie treści. Naruszają nasze zasady W szczególności szkodliwa dezinformacja na temat zasad rządowych 19 i dotyczących mowy nienawiści.

Partia polityczna miała na swoim profilu na Facebooku prawie 700 000 obserwujących Bardzo obserwowane Portal społecznościowy powiedział powyżej rządzącej partii Prawa i Sprawiedliwości w kraju. Po szkoleniu obiecują, że nie dopuszczą nawet korekty, więc potwierdzili, że decyzja podjęta przez firmę Meta, kierowaną przez Facebooka, jest „absurdalna”.

Podobne przypadki

Najbardziej znanym przypadkiem zamykania kont w sieciach społecznościowych jest meta i Twitter, które zdecydowały się zamknąć profile byłego prezydenta USA Donalda Trumpa po jego oświadczeniach w styczniu 2021 roku. Atak na Kapitol, Zapewniając że Podkreślona przemocDlatego nie mógł nadal cieszyć się wolnością mówienia o „oszustwie wyborczym”, za którym Trump wciąż się ściga.

W Hiszpanii był też Vox Ciągłe nieporozumienia Z Twitterem. Firma zamknęła ich konto po tym, jak PSOE oskarżyło ich o „promowanie pedofilii” za publiczne pieniądze. Odpowiedz na tweeta Ówczesna rzeczniczka socjalistyczna Adriana Lostra. Kiedy przybył Govt, Vokes odłożył bitwę prawną i usunął tweeta, aby zgłosić ze swojego konta.

We Francji Marine Le Pen, szefowa National Group, została przesłuchana po tym, jak dżihadyści umieścili na Twitterze treści audiowizualne Państwa Islamskiego. Wykonany, za które przyszli prosić o trzy lata więzienia i grzywnę w wysokości 75 000 euro za „rozpowszechnianie obrazów przemocy lub rażącego naruszenia godności ludzkiej”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.