Facundo Olezza, rozstawiony na olimpiadzie w fińskiej klasie żeglarskiej, weźmie udział w Mistrzostwach Świata w Portugalii

Żeglarz z Buenos Aires Facondo Oliza, dziewiąty w Igrzyskach Olimpijskich 2016 w kategorii żeglarstwa fińskiego i zakwalifikowany do Tokio, jutro weźmie udział w mistrzostwach świata w Porto w Portugalii, swoich drugich zawodach w tym roku, w ramach swojego udziału. Przygotowanie do spotkania w Japonii.

W turnieju, który rozpoczyna się jutro i kończy w przyszłą środę, zaplanowano dwa wyścigi tego dnia.

16 kwietnia 25-letnia Olesa, reprezentantka Villeros Barlovento z San Fernando, zajęła 15. miejsce w mistrzostwach Europy w swojej klasie w Vilamoura w Portugalii.

Żeglarz z Buenos Aires był pierwszym Argentyńczykiem, który zakwalifikował się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zajmując siódme miejsce w Pucharze Świata w swojej klasie w Aarhus w Danii w sierpniu 2018 roku.

W styczniu 2020 Olezza zajął piąte miejsce na Pucharze Świata w Miami w Stanach Zjednoczonych z 57 jednostkami, o 28 więcej niż zwycięzca z Ameryki Północnej Caleb Paine, biorąc udział w wyścigu o medale (podwójnie wyceniony i specyficzny wyścig łodzi, w którym rywalizuje pierwsza dziesiątka). . W fazie pucharowej), aw lutym startował i wygrał Tydzień Olimpijski w Walencji.

W piątek 28 sierpnia ubiegłego roku Olesa została pierwszym argentyńskim reprezentantem żeglarskim sklasyfikowanym na igrzyskach olimpijskich w Tokio, który powrócił do rywalizacji – w mistrzostwach Polski – po sześciu miesiącach bezczynności spowodowanej pandemią koronawirusa.

Następnie, 5 września, żeglarz argentyński – który dotarł do finału Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016 – zajął siódme miejsce na Mistrzostwach Europy w Gdyni.

Y el 13 de septiembre, conquistó la medalla de plata en la Semana de Kiel, en Alemania, al quedar segundo -entre veinte Competidores de doce países- en la clasificación general con 29 unidades, once más que el líder neerlandés Nichund Heiale, subce last rok.

W swoim ostatnim występie w 2020 roku, w październiku, Olesa zdobył mistrzostwo Hiszpanii w tej specjalności – w 2019 roku w Barcelonie – które odbyło się w A Coruña po wygraniu sześciu regat, w których brał udział.

Olesa zajęła ósme miejsce w Mistrzostwach Świata 2017 na Węgrzech i siódme w Danii w 2018 roku.

(Telam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *