Fauci mówi, że USA nie zamkną się pomimo rajdu opartego na delcie

Fauci mówi, że USA nie zamkną się pomimo rajdu opartego na delcie

WASZYNGTON, 1 sierpnia (Reuters) – Stany Zjednoczone nie zamkną się ponownie, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19, ale „sytuacja będzie się pogarszać”, ponieważ zmienna delta powoduje wzrost przypadków, w większości wśród nich czołowi niezaszczepieni eksperci w dziedzinie chorób zakaźnych w USA. Dr Anthony Fauci powiedział w niedzielę.

Fauci powiedział, że do tej pory zaszczepiono wystarczającą liczbę Amerykanów, aby uniknąć zamknięcia.

„Nie wystarczy zmiażdżyć wybuchu, ale myślę, że to wystarczy, abyśmy nie doszli do sytuacji, w której byliśmy zeszłej zimy” – powiedział.

Według danych, średnia liczba nowych przypadków koronawirusa zgłoszonych w całym kraju prawie się podwoiła w ciągu ostatnich 10 dni Analiza Reutera.

Nawet jeśli państwa nie uciekną się ponownie do blokad, rozprzestrzenianie się zmiennej delta może nadal zagrażać gospodarce.

Prezes Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis, Neil Kashkari, powiedział CBS „Face the Nation”, że zmienna delta „tworzy pulę ostrożności” wśród milionów bezrobotnych Amerykanów i może spowolnić ożywienie na amerykańskim rynku pracy.

Nagły wzrost liczby przypadków zmiennych delta również niepokoi świat. Części Azji, które wcześniej stosunkowo skutecznie zwalczały COVID-19, takie jak Filipiny, Tajlandia i Wietnam, Zamykasz teraz hotspoty.

Niektórzy opierają się nowym ograniczeniom. Od poniedziałku nieuzbrojeni żołnierze pomogą policji w Sydney, największym mieście Australii, zweryfikować izolację osób, u których wynik testu był pozytywny.

Dr Anthony Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, wygłasza oświadczenie otwierające podczas przesłuchania Senatu ds. Zdrowia, Edukacji, Pracy i Emerytur, omawiającego trwającą reakcję federalną na COVID-19, w Kapitolu Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, DC, USA, 11 maja 2021 r. Greg Nash / Paul przez Reuters / File Photo

We Francji, kiedy rząd walczy z czwartą falą infekcji, Tysiące ludzi protestowało Już trzeci weekend z rzędu w zamian za wprowadzenie obowiązkowego pozwolenia zdrowotnego potwierdzającego szczepienie, które będzie wymagane przy wjeździe do wielu miejsc publicznych.

Podczas szczepień W wielu częściach świata pozostaje rzadkiJest on bezpłatnie dostępny dla każdego, kto ukończył 12 lat w Stanach Zjednoczonych, gdzie nagrody pieniężne, nowe samochody i inne zachęty nie zmotywowały ponad jednej trzeciej populacji do zaszczepienia.

„Mamy w tym kraju 100 milionów ludzi, którzy kwalifikują się do szczepień i nie zostali zaszczepieni” – powiedział Fauci, który jest również dyrektorem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Około 58% Amerykanów otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki, od 76% w Vermont do 40% w Mississippi.

Po tygodniach spadków liczba szczepionych Amerykanów zaczyna ponownie rosnąć.

„Zaletą tego jest to, że ludzie budzą się do tego i może to być punkt zwrotny dla tych, którzy się wahają” – powiedział w niedzielę CNN dyrektor NIH Francis Collins. „To jest to, czego desperacko potrzebujemy, jeśli zamierzamy umieścić tę wersję Delta z powrotem na miejscu, ponieważ w tej chwili w centrum miasta odbywa się naprawdę duża impreza”.

Floryda ma jedną z najgorszych epidemii w kraju, w oparciu o nowe przypadki na mieszkańca, a liczba infekcji wzrosła o 50% tygodniowo. Jednak gubernator Ron DeSantis ma Zablokuj autoryzacje maski W szkołach państwowych mówi się, że rodzice muszą decydować.

„W społeczności, w której wirus się rozprzestrzenia, ma to sens, a obecnie odbywa się to głównie na Florydzie, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby temu zapobiec, w tym nosić maski dla dzieci w szkołach” – powiedział Collins.

(Sprawozdanie Sarah N. Lynch) Dodatkowa relacja Davida Laudera. Napisane przez Lisę Schumaker. Montaż przez Daniela Wallisa

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *