Fauci ostrzega, że ​​czas się kończy, aby zapobiec „niebezpiecznemu” rozprzestrzenianiu się Covid w USA | Wiadomości z USA

Główny doradca medyczny rządu USA, dr Anthony Fauci, ostrzegł w niedzielę, że czas się kończy, aby zapobiec wybuchowi „niebezpiecznej” nowej fali infekcji Covid-19 w nadchodzącym sezonie świątecznym.

Przypadki koronawirusa w Stanach Zjednoczonych Znowu rośnie po raz pierwszy od tygodniI zbliża się do 100 000 dziennie. Eksperci obawiają się, że święto Dziękczynienia w tym tygodniu, podczas którego dziesiątki milionów Amerykanów podróżuje, by świętować w domu z rodziną i przyjaciółmi, doprowadzi do gwałtownego wzrostu.

Fauci, dyrektor Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, powiedział, że nie jest za późno, aby uniknąć znacznego pogorszenia wskaźników Covid-19 przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem, jeśli społeczeństwo podejmie teraz nowe środki w celu powstrzymania wirusa, takie jak w piątek Zgoda na zastrzyki przypominające Dla dorosłych i ostatnie otwarcie Szczepienia dla dzieci Od 5 do 11 lat.

„Nadal mamy w tym kraju około 60 milionów ludzi, którzy kwalifikują się do szczepień, którzy nie zostali zaszczepieni, co prowadzi do dynamiki wirusa w społeczności, która jest nie tylko niebezpieczna i sprawia, że ​​osoby niezaszczepione są podatne, ale także rozprzestrzenia się w programie CNN State of the Union” – powiedział Fauci w programie CNN State of the Union.

„Wokół nas krąży wiele wirusów. Nie można uciec od danych, a dane pokazują, że liczba przypadków zaczyna wzrastać, co jest nieoczekiwane, gdy wchodzi się w zimę. Ludzie zaczynają częściej chodzić w pomieszczeniach i wiemy, że odporność słabnie z czasem.”

„Najważniejsze jest zaszczepienie się, jeśli nie byłeś zaszczepiony, i dopalanie, jeśli byłeś zaszczepiony. Ponieważ możemy szczepić dzieci w wieku od pięciu do jedenastu lat, zaczynasz szczepić je teraz. [and] Zanim dotrzemy do świąt Bożego Narodzenia, zostaną w pełni zaszczepione”.

Liczba Amerykanów podróżujących do święto Dziękczynienia Federalna Administracja Bezpieczeństwa Transportu (TSA) prognozuje, że w tym roku zbliży się do poziomów sprzed pandemii, budząc obawy w czasie, gdy administracja Bidena walczyła o przekazanie wiadomości o szczepieniach.

Dzienna stawka nowych spraw wzrosła o 29% w ciągu ostatnich 14 dni, Analiza The New York Times pojawia się, podczas gdy mniej niż 60% kwalifikujących się osób było w pełni zaszczepionych. Tymczasem 2021 Stany Zjednoczone Liczba ofiar śmiertelnych wirusa Covid przekroczyła liczbę zgonów w 2020 r.Według Wall Street Journal.

Ponadto wysiłki Joe Bidena zmierzające do poprawy tych liczb poprzez obowiązkowe szczepienia utknęły w martwym punkcie. Wciąż jest to wymóg biznesowy dla ponad 100 pracowników Zakazany przez sądy Podczas gdy w niektórych stanach przywódcy republikańscy skrępowali prezydenta, uchwalając przepisy wyraźnie zakazujące takich zezwoleń.

Disney, jeden z największych pracodawców na Florydzie, ogłoszony w sobotę Nie będziesz już nalegał na szczepienie członków obsady, po gubernatorze Ronie DeSantis, Prawo kompleksowe podpisane W czwartek zamówienie Bidena zostało uchylone. Posunięciem, które wielu uważało za dziecinne, DeSantis wybrał firmę nieposiadającą osobowości prawnej Społeczność Brandona na Florydzie podpisać-„Chodźmy BrandonW ostatnich tygodniach na prawicy stał się ofensywny wiec anty-Bidenowski.

W późniejszym wystąpieniu w niedzielę w programie ABC This Week Fauci był ostrożny wobec sugestii producentów szczepionek. Konieczne mogą być coroczne wzmocnienia Aby utrzymać Covid-19 na dystans.

„Mam nadzieję, i to jest coś, czemu przyglądamy się bardzo uważnie, to trzecie ujęcie z mRNA [vaccine] Nie tylko wzmacnia twoją ścieżkę, ale zwiększa trwałość, więc niekoniecznie potrzebujesz go co sześć miesięcy lub rok”.

Mam nadzieję, że to ją bardziej wypycha. Jeśli tak się nie stanie, a dane pokazują, że potrzebujemy go częściej, będziemy”.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *