Fernando Santos przybywa do Polski. Nowy technik?

Fernando Santos przybywa do Polski.  Nowy technik?

Na nagraniu nagranym z dużej odległości widać, jak Santos opuszcza linię VIP na warszawskim lotnisku, a następnie otrzymuje pomoc z bagażem od kierowcy czarnej limuzyny, którą autobus odjeżdżał z lotniska. Film wyemitował początkowo portal Sport.pl, a następnie Gazeta.pl.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, odmówił potwierdzenia przybycia Santosa dla Associated Press, ale powiedział, że na wtorek zaplanowano konferencję prasową, na której zostanie przedstawiony nowy trener reprezentacji narodowej.

Portugalskie media podały, że w związku z tym ogłoszeniem Santos przebywa w Warszawie.

Polska nie przedłużyła kontraktu ze swoim byłym trenerem Czesławem Micheniewiczem po tym, jak po raz pierwszy od 36 lat dotarła do rundy pucharowej Pucharu Świata. Kontrakt Michniewicza wygasał 31 grudnia.

Prezes Polskiej Federacji Cesare Kuleza zapowiedział, że nowym trenerem będzie obcokrajowiec z doświadczeniem w prowadzeniu kadry narodowej.

Santos (68 l.) zrezygnował z trenowania reprezentacji Portugalii po porażce z Marokiem w ćwierćfinale mistrzostw świata. Zrobił to kontrowersyjnie, włączając gwiazdę Cristiano Ronaldo jako rezerwowego rozpoczynającego się w 1/8 finału turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Mistrzostw Europy w 2016 r., pierwszego ważnego międzynarodowego tytułu drużyny, a także zdobył tytuł Ligi Narodów UEFA w 2019 r. Poprowadził także Grecję do Mistrzostw Europy w 2012 r. i Pucharu Świata w 2014 r.

W oczekiwaniu na wtorkowe ogłoszenie minister sportu Kamil Bortnichuk pochwalił federację na Twitterze. Opisał Santosa jako odnoszącego sukcesy trenera, który ma doświadczenie w pracy z największymi gwiazdami, poczynając od Cristiano Ronaldo.

fontanna: Agencja prasowa

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *