Fernando Santos przybywa do Polski. Nowy technik?

Były trener Portugalii Fernando Santos przybył do Warszawy w poniedziałek, gdy Polska przygotowuje się do ogłoszenia nowego trenera reprezentacji narodowej, zgodnie z wideo opublikowanym w Internecie.

Na nagranym z daleka filmie widać Santosa wychodzącego z kolejki VIP na warszawskim lotnisku, a następnie odbierającego pomoc z bagażem od kierowcy czarnej limuzyny, gdy autobus opuszczał lotnisko. Film był początkowo emitowany przez portal Sport.pl, a następnie przez Gazeta.pl.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej, odmówił agencji Associated Press potwierdzenia przybycia Santosa, ale powiedział, że na wtorek zaplanowana jest konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony nowy trener reprezentacji.

Portugalskie media podały, że w związku z ogłoszeniem Santos przebywa w Warszawie.

Polska nie przedłużyła kontraktu byłego trenera Czesława Micniewicza po pierwszym od 36 lat awansowaniu do fazy pucharowej finałów mistrzostw świata. Kontrakt Michniewicza wygasł 31 grudnia.

Prezes PZPN Cesare Koliza spodziewał się, że nowym trenerem będzie obcokrajowiec z doświadczeniem w prowadzeniu reprezentacji.

68-letni Santos rozstał się z Portugalią po porażce z Marokiem w ćwierćfinale mistrzostw świata. Zrobił to kontrowersyjnie, pokonując supergwiazdę Cristiano Ronaldo za zmianę w 1/8 finału turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Mistrzostw Europy 2016, pierwszego dużego międzynarodowego trofeum zespołu, a także do zdobycia tytułu Ligi Narodów UEFA w 2019 roku. Prowadził także Grecję na Euro 2012 i Mistrzostwach Świata 2014.

W oczekiwaniu na wtorkowe ogłoszenie minister sportu Polski Kamil Bortnieczuk pochwalił federację na Twitterze. Opisał Santosa jako odnoszącego sukcesy trenera z „doświadczeniem w pracy z wielkimi gwiazdami, zaczynając od @Cristiano” Ronaldo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.