Fernando Santos zostanie nowym trenerem Polski

Fernando Santos zostanie nowym trenerem Polski

Prezes PZPN opublikował zdjęcie, na którym pojawia się z trenerem reprezentacji Portugalii Fernando Santosem na dzień przed konferencją prasową, na której zostanie ogłoszony nowy trener reprezentacji Portugalii.

Tweet Cesare Colizzy zawierał następującą wiadomość: „Do zobaczenia jutro na konferencji prasowej”.

Kuleza ogłosi to na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kilka godzin wcześniej na materiale wideo opublikowanym przez Sport.pl i ponownie opublikowanym przez Gazeta.pl widać, jak 68-letni technik opuszcza linię VIP na warszawskim lotnisku, a następnie na tym lotnisku otrzymuje pomoc z bagażem od kierowcy czarnej limuzyny. Autokar opuścił lotnisko.

Polska nie przedłużyła kontraktu ze swoim byłym trenerem Czesławem Micheniewiczem po tym, jak po raz pierwszy od 36 lat dotarła do rundy pucharowej Pucharu Świata. Kontrakt Michniewicza wygasał 31 grudnia.

Coleza spodziewał się, że nowym trenerem będzie obcokrajowiec z doświadczeniem w prowadzeniu kadry narodowej. Doniesienia prasowe łączyły już wcześniej Paulo Bento, byłego trenera reprezentacji Portugalii i byłego zawodnika Liverpoolu Stevena Gerrarda.

Santos (68 l.) zrezygnował z trenowania reprezentacji Portugalii po porażce z Marokiem w ćwierćfinale mistrzostw świata. Zrobił to kontrowersyjnie, włączając gwiazdę Cristiano Ronaldo jako rezerwowego rozpoczynającego się w 1/8 finału turnieju.

Santos poprowadził Portugalię do Mistrzostw Europy w 2016 r., pierwszego ważnego międzynarodowego tytułu drużyny, a także do zdobycia tytułu Ligi Narodów UEFA w 2019 r. Poprowadził także Grecję do Mistrzostw Europy w 2012 r., kiedy ta dotarła do ćwierćfinału, oraz do Mistrzostw Świata w 2014 r. Filiżanka.

W oczekiwaniu na wtorkowe ogłoszenie minister sportu Kamil Bortniechuk pochwalił federację na Twitterze. Opisał Santosa jako odnoszącego sukcesy trenera z doświadczeniem w pracy z największymi gwiazdami, poczynając od Cristiano Ronaldo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *