Ferrovial i Acciona łączą wnętrze Polski z Bałtykiem

Ferrovial i Acciona łączą wnętrze Polski z Bałtykiem


InfrastrukturaDroga ma długość 48 kilometrów i łączy miasta Popolis i Kozalin


Firmy hiszpańskie Ferrovial I działanie byli odpowiedzialni za dyrygowanie Autostrada S11Wewnętrzna droga łącząca Polska z Łyse MorzeWedług dokumentów, z którymi zapoznało się OKDIARIO. W budowie tej infrastruktury uczestniczyła także Polska Federacja Kopilarnia i Mirbut. Budżet projektu wynosi 1,8 miliarda złotych, czyli około 400 milionów euro. Autostrada ma długość 48 kilometrów i łączy miasta Popolis i Kozalin. Jego prace rozpoczęły się w 2021 roku, a dla zwiedzających udostępniono je w ubiegły wtorek

W szczególności spółkami odpowiedzialnymi za tę infrastrukturę są Budimex, spółka zależna Ferrovial w Polsce oraz Mostostal, spółka zależna Acciona. Firma, którą prowadzi Rafaela del Pino Odpowiedzialny za odcinek o długości 18,8 km z Koszalina do Zegrza Pomorskiego. Ze swojej strony jest instytucją wiodącą Jose Manuela Entrecanalsa Łącząca miejscowości Zegrze i Kłanin 19,3 km. Wreszcie Konfederacja Polska odpowiada za 11,6-kilometrowy odcinek pomiędzy Klaninem a Popolis.

Rafael del Pino, prezes Ferrovialu.

Autostrada w Polsce

Autostrada łącząca wnętrze Polski z Morzem Bałtyckim, budowana przez firmy Ferrovial i Acciona, nie została jeszcze ukończona. Celem polskiego rządu jest utrzymanie kontaktu z resztą kraju Ekspansja na południe. Kolejnym krokiem jest połączenie Bobolic ze Szczecinkiem i kontynuacja współpracy z województwem zachodniopomorskim. Infrastruktura zostanie jednak ukończona dopiero w 2026 roku.

Jeden z powodów, który skłonił polską administrację do promowania tej autostrady Zatłoczenie dróg Dzieje się tak na zwykłych drogach Gosal. Szczególnie zatłoczona jest droga krajowa nr 11 okres świąteczny. W związku z tym S11 będzie działać jako objazd.

Spółki zależne Ferrovial i Acciona

BudimeksuSpółka zależna Ferrovial, Jestem dumny z byciaNajwiększa firma budowlana z Polski”. Firma odpowiada za budowę i utrzymanie wielu dróg, linii kolejowych, lotnisk i obiektów handlowych na terenie słowiańskiego kraju. Ponadto firma zanurzona jest w takich sektorach jak energetyka, przemysł i ekologia.

Ze swojej strony Mostostalu, spółka zależna Acciony ma długą historię w Polsce. Firma zdobyła np. kontrakty takie jak budowa autostrady S19 z Domaratu do Iskrizni za 226 mln euro. Trasa będzie miała długość 12,5 km. Współpraca polskiej firmy z hiszpańską firmą sięga 1999 roku. Obecnie Entrekanalus jest największym udziałowcem słowiańskiej spółki.

Wiele hiszpańskich firm utrzymuje ważną Znaczenie w innych krajach. Przykładami są Acciona i Ferrovial. Pierwsza firma jest obecna w 40 krajach na 5 kontynentach, a druga w 20 krajach.


You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *