FIFA nie próbowała uczynić z tego sportu olimpijskiego

Padel będzie musiała poczekać co najmniej kolejną dekadę, do Igrzysk 2032 w Brisbane (Australia), aby spełnić swoje olimpijskie marzenie, podczas gdy inne dyscypliny, takie jak surfing, wspinaczka, „skateboarding” i breakdance będą obecne w 2024 roku w Paryżu. squash, elektryczny karting, „piłka nożna”, „softball” i „lacrosse” zostali zaproszeni do zaprezentowania swojej propozycji na 2028 rok w Los Angeles.
Niedawne wykluczenie IFJ z listy federacji zaproszonych do składania propozycji na imprezę w Los Angeles 2028 potwierdziło, że po raz drugi z rzędu nie będzie to główna obietnica wyborcza prezydenta IFJ, Luigiego Carraro. spotkać albo.

„Przede wszystkim chcielibyśmy, aby racquetball stał się sportem olimpijskim. Ten cel pozwoli nam zrewolucjonizować nasz sport pod względem zasięgu, rozwoju i atrakcyjności. Nasza droga jest poważna, liniowa i konkretna, więc jest już na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu 2024 – powiedział włoski lider zaraz po objęciu urzędu w listopadzie 2018 roku.

Luigi Carraro, wnuk i syn dwóch prezydentów Mediolanu, nie zawahał się skorzystać ze starych kontaktów rodzinnych – zwłaszcza w ramach Narodowych Komitetów Olimpijskich (CONI) i Komitetów Europejskich (EOC) – aby ogłosić się prezydentem, który uczynił z padla dyscyplinę olimpijską .

Nie na próżno, zdaniem wielu ważnych graczy w sektorze, „prezydencka” wizja Włocha była „jednym z głównych powodów”, które zaszkodziły interesom olimpijskim w tenisie rakietowym. W szczególności w wyniku konfliktu powstałego podczas tworzenia Premier Padel Championship Series, które sam IPF promował dzięki sponsorowaniu QSI Country Fund.

Manewr ten został skrytykowany przez międzynarodową Grupę Klastra Padel, gdzie FIP zażądała pisemnego wyjaśnienia dotyczącego nowej roli podmiotu jako „części procesu sądowego”, w którym „musi działać jako arbiter”.

Bliskie relacje między jego ojcem, Franco Carraro, prezesem CONI w latach 1978-1987, a jego byłym osobistym sekretarzem i obecnym sekretarzem generalnym EOC, Raffaele Pagnozzi, umożliwiły włączenie Padela do programu Igrzysk Europejskich 2023 w Polsce. To osiągnięcie zostało elegancko uczczone przez FIP, a sam Luigi Carraro wskazał je w kwietniu 2021 r. – na kilka dni przed ponownym wyborem na prezydenta – jako ostatni krok przed wejściem tej dyscypliny do programu olimpijskiego na nadchodzące letnie igrzyska w Paryżu.

„Jeśli to się uda, jest bardzo prawdopodobne, że rakieta tenisowa będzie olimpijską w 2024 roku” – deklarował wówczas Włoch, mimo że kilka miesięcy wcześniej, w grudniu 2020 roku, Międzynarodowy Komitet Olimpijski potwierdził już łyżwiarstwo figurowe, wspinaczkę. , surfing i odpoczynek. Taniec będzie nowym sportem olimpijskim we francuskim wydarzeniu.

Ponad rok później historia się powtarza. Carraro zobaczy swoją drugą kadencję na czele IFJ, bez ponownego urzeczywistniania swojej wielkiej obietnicy wyborczej. Tymczasem energiczne legendy, takie jak Fernando Pelastigen, zamkną łopatę, nie reprezentując swojego kraju na igrzyskach, a para utworzona przez Ally Galan i Juana Lebrona nie doświadczy wirtualnej licytacji olimpijskiej do końca swojej kariery. Mocny cios w niełuskany

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.