Film przedstawiający firmę Bell oferującą swoje najnowocześniejsze śmigłowce w Polsce

Są to najnowsze i ulepszone wersje klasycznych już Cobry i Hue

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i groźbach Rosji wobec Polski, kraj jest pogrążony w masowym procesie pozyskiwania broni.

Polska przygotowuje się do masowego zakupu broni, by obronić się przed Rosją
K2 Black Panther: To najbardziej zaawansowany czołg bojowy w Polsce

Jeśli chodzi o śmigłowce, Zarówno Siły Powietrzne, jak i Wojska Lądowe Wojska Polskiego dysponują starymi samolotami Mi-24, Mi-8 i Mi-17 pochodzenia radzieckiego., a także wyprodukowane w Polsce PZL Mi-2 i W-3 Sokół potrzebowały odsieczy. Polska otrzymała oferty od dwóch amerykańskich firm na wymianę Mi-24: Bell oferuje AH-1Z Viper (bardziej zaawansowana wersja klasycznej już Cobry) i Boeing zaproponował swój AH-64E Apache.

W ten piątek, Bell opublikował wideo przedstawiające zarówno polski AH-1Z, jak i UH-1Y Venom, nowoczesną wersję swojego klasycznego Hueya., oba używane przez Marines na LHD US Navy. To się po prostu dzieje Oba modele zostały już wyeksportowane do CzechKraj najbliżej Polski (obie należące do Grupy Wyszehradzkiej). Bell opublikował wideo po polsku z napisamiJasna identyfikacja potencjalnego nabywcy:

To nie pierwszy raz, kiedy Bell dostarczył te śmigłowce do Polski: Już nagrodzony w 2015 r.. Bell gra z przewagą cenową: Dwa lata temu, Boeing dostarczył na Filipiny sześć samolotów AH-64E za 1,5 miliarda dolarówgdy Bell dostarczył krajowi sześć AH-1Z za 450 mln.

Zdjęcie: Korpus Piechoty Morskiej USA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *