Film przedstawiający kierowców ciężarówek w Polsce błędnie powiązany z protestami niemieckich rolników

Film przedstawiający kierowców ciężarówek w Polsce błędnie powiązany z protestami niemieckich rolników

Prawa autorskie AFP 2017-2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Od 8 stycznia 2024 r. rolnicy i przewoźnicy w Niemczech biorą udział w serii protestów przeciwko obniżeniu zwolnień podatkowych dla tej branży. W tym kontekście nagranie karawany ciężarówek było setki razy udostępniane w mediach społecznościowych, nazywając ich „polskimi kierowcami wspierającymi swoich niemieckich odpowiedników”. Sekwencja ta odpowiada jednak protestowi, który odbył się 22 grudnia 2023 r. w polskim mieście Szczecinie i nie ma nic wspólnego z działaniami rolników w Niemczech.

„Polscy kierowcy ciężarówek okazują teraz solidarność z protestem niemieckich rolników. Tego filmu nie zobaczycie w fałszywych wiadomościach MSM”To mówi A Posty udostępniające post na Facebooku (1, 2), Instagrama (1, 2) I1, 2)

Podobne posty krążą język angielski, portugalski I Niemiecki.

Na nagraniu widać ciężarówki z polskimi flagami jadące drogą i trąbiące klaksonami.

Zrzut ekranu postu na Facebooku opublikowanego 11 stycznia 2024 r

Rolnicy w całym kraju przez tydzień, ponieważ niemiecki rząd planuje obniżyć ulgi podatkowe dla tego sektora zastrzeżenia Od 8 stycznia 2024 r. Tysiące ludzi wzięło udział w pierwszym dniu demonstracji ze swoimi traktorami i maszerowało przez miasta i wjazdy na autostrady.

W ostatnich tygodniach pracownicy różnych branż w całych Niemczech, od obróbki metali i transportu po edukację, rozpoczęli strajki.

Jednak wideo krążące w mediach społecznościowych nie ma nic wspólnego z tymi wydarzeniami.

Wygląd wideo

Wyszukiwanie z polskimi słowami kluczowymi na TikToku „strajk”, „Kierowcy” I „słupy” został przyniesiony Wejscie Opublikowano 22 grudnia 2023 r. przez użytkownika @witekx77, który opisuje siebie jako zawodowego kierowcę ciężarówki.

Opis postu zawiera hashtagi w języku polskim „strajk”, „Szczecin”, „Kierowcy” I „słupy”.

AFP Factual skontaktowało się z użytkownikiem, który udostępnił sekwencję, ale nie otrzymało odpowiedzi do czasu publikacji tej publikacji.

Film został opublikowany tego samego dnia Protest W ramach serii demonstracji branżowych kierowców ciężarówek i przewoźników w Szczecinie w Polsce przeciwko liberalizacji unijnych przepisów transportowych dla Ukrainy, Według niezadowoleniaPolskie firmy zostały osłabione, nie mogąc dorównać niskim cenom ukraińskiego przemysłu.

The ścieżka Zrzeszenie Transportu Drogowego Województwa Zachodniopomorskiego (Polska) opublikowało demonstrację na swojej stronie internetowej. W liście powodów protestu nie ma ani słowa o niemieckich chłopach i ich żądaniach.

W wirusowym poście widać, jak przechodzi przez drogę ze znakiem wyjazdowym w kierunku polskiego miasta Szczecin. Z geolokalizacją Widok ulicy w Google Z nagrania wideo krążącego w sieciach społecznościowych wynika, że ​​zostało ono uchwycone 22 grudnia przy wjeździe na autostradę nr 6, która znajdowała się na trasie protestu.

Porównanie zrzutów ekranu z Facebooka (I), obrazu w Google Street View (w środku) i strony internetowej Przedsiębiorstwa Transportu Drogowego Pomorza Zachodniego, utworzonego 12 stycznia 2024 roku.

O proteście donosiły także polskie media (1, 2)

Oprócz, Artykuł Doniesienie o zdarzeniu, które miało miejsce podczas demonstracji, stało się popularne w polskich mediach dzięki wideo przedstawiającemu zdjęcie czarnej ciężarówki z naklejkami z czerwonym lwem na burtach, a za nią w tym samym rzędzie biała ciężarówka, czerwona i żółta. .

Porównanie zrzutów ekranu wpisu na Facebooku (I) z 12 stycznia 2024 r. i artykułu w polskich mediach

Wpis z 22 grudnia 2023 r Kamera internetowa usytuowany Siedem kilometrów od przejazdu przez autostradę, niebo zachmurzone jak w sekwencji udostępnianej w mediach społecznościowych. Jednak 8 stycznia 2024 r., kiedy rozpoczęły się protesty niemieckich rolników, kamera pokazuje trochę słońca i śniegu na łąkach przy drogach, czego nie widać na wirusowym filmie.

Zrzuty ekranu z nagrania kamery internetowej w Szczecinie w dniu 22 grudnia 2023 r. (I) i 8 stycznia 2024 r. wykonane 12 dnia tego samego miesiąca

Notatki

  • Wideo Na TikToku
  • ścieżka Polscy kierowcy ciężarówek protestują w grudniu 2023 r
  • Artykuły w polskich mediach na temat protestu kierowców ciężarówek (1, 2, 3)
  • Kamerka internetowa w Szczecinie

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *