Fireball rozświetla niebo Karoliny :: WRAL.com

Fireball rozświetla niebo Karoliny :: WRAL.com

Kiedy wielu wyszło, aby zobaczyć czterech astronautów zmierzających do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na pokładzie kapsuły SpaceX Crew Dragon, spotkała ich kolejna niespodzianka. Kula ognia.

Najprawdopodobniej była to skała kosmiczna, która weszła w ziemską atmosferę i możliwe, że była to niewielka część szczątków orbitalnych. Chociaż oczekuje się, że kolejny duży kawałek gruzu zostanie ponownie wprowadzony, wyłączony satelita Starlink, który został wystrzelony w zeszłym roku, nie powinien zostać ponownie wprowadzony przez kilka dni według Korporacja lotnicza Kto śledzi te rzeczy.

Ciało wyraźnie się rozjaśnia i wydaje się załamywać blisko horyzontu. Naukowcy odnoszą się do tych jasnych obiektów, używając Wenus jako porównania, jako kule ognia lub kule ognia. Jeśli te kosmiczne skały przetrwają upadek, co jest bardzo mało prawdopodobne, pozostałe fragmenty, które dotrą na Ziemię, są znane jako meteoryty.

Ponad 250 zgłoszeń pochodziło od ludzi, głównie z Północnej Karoliny i Wirginii. Raporty wskazują, że kula ognia była widoczna od Karoliny Południowej do Pensylwanii.

Jeśli widzisz meteor, pPrześlij to, co zobaczyłeś, do American Meteor Society. Do szacowania trasy wykorzystywane są masowe raporty źródłowe.

Start SpaceX 11.11.21

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *