Fireball uchwycony na kamerze w Północnej Karolinie: NPR

Fireball uchwycony na kamerze w Północnej Karolinie: NPR

Zrzut ekranu z filmu widza, Brandona Warrena, przedstawiającego ognisty meteor, zrobiony w piątek, 24 września, o 19:40 w Willow Spring w Północnej Karolinie

Brandon Warren


Ukryj podpis

Przełącznik napisów

Brandon Warren

Zrzut ekranu z filmu widza, Brandona Warrena, przedstawiającego ognisty meteor, zrobiony w piątek, 24 września, o 19:40 w Willow Spring w Północnej Karolinie

Brandon Warren

To ptak, to samolot, to… kula ognia?

nowo wydany Wideo Amerykańskie Towarzystwo Meteorologiczne pokazuje kulę ognia poruszającą się po niebie nad Karoliną Północną w zeszły piątek.

według Zegarek meteorów NASAZjawisko to zaobserwowano nad Karoliną Północną tuż po 19:30, co było jedną z kilku obserwacji kuli ognia w Stanach Zjednoczonych tej nocy.

Analiza przeprowadzona przez NASA wykazała, że ​​meteor „przemierzył wybrzeża Karoliny Północnej”, które obserwatorzy obserwowali 48 mil nad oceanem w Jacksonville w Karolinie Północnej, gdy rozbłyskiwał na niebie z prędkością 32 000 mil na godzinę.

Meteoryty zazwyczaj wchodzą w atmosferę Ziemi z prędkością od 25 000 do 160 000 mil na godzinę, jednak „szybko zwalniają”, gdy przemieszczają się przez atmosferę, według organizacji non-profit Amerykańskie Towarzystwo Meteorów.


Brandon Warren/American Meteor Society
youtube

Kula ognia przebyła 26 mil przez górną warstwę atmosfery Ziemi, a później rozpadła się 28 mil nad miastem Morehead.

Do 150 osób w Maryland, Południowej Karolinie, Wirginii i Zachodniej Wirginii Wspomniałem też o zobaczeniu Kaskadowa kula ognia przemierza ich stany, donosi AMS.

Piątkowa kula ognia została uchwycona w dwóch różnych filmach, jednym Wideo Polecane przez AMS z ponad 200 000 wyświetleń.

Czym właściwie jest „kula ognia”? Według ekspertów kule ognia to „ultrajasne” meteory, które wydają się znacznie jaśniejsze niż Wenus.

Najczęściej „obserwatorzy naziemni” oglądają w nocy kule ognia.

Według AMS każdego dnia w ziemskiej atmosferze pojawia się „kilka tysięcy” meteorytów ognistych kul, z których zdecydowana większość występuje nad oceanami i obszarami niezamieszkałymi.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *