Firma Google ogłosiła ulepszenia w zarządzaniu hasłami

Menedżery haseł są niezbędne do poprawy bezpieczeństwa naszych kont internetowych, ponieważ pomagają przełamać nawyki, takie jak wybieranie słabych haseł, a także ich ponowne używanie.

zeszły tydzień Ogłoszono Google Ulepszenia w menedżerze haseł, które mają na celu poprawę doświadczenia użytkownika, aby ułatwić korzystanie z narzędzia, ale także z ulepszeniami w zakresie bezpieczeństwa.

The Menedżery hasełMenedżery haseł, znane również jako menedżery haseł, są niezbędnym narzędziem dla naszego bezpieczeństwa w cyfrowym świecie, ponieważ pomagają nam spełnić najważniejsze wymagania podczas tworzenia naszych haseł i zarządzania nimi.

Z jednej strony pozwala nam przechowywać w jednym miejscu wszystkie hasła, których używamy, aby uzyskać dostęp do naszych kont, a z drugiej strony pozwala nam tworzyć silne hasła ze względu na ich długość i użycie znaków specjalnych, co uniemożliwia nam od popełniania błędów. wspólny: Twórz słabe hasła Nadając im priorytety dla ułatwienia zapamiętywania. W ten sposób, używając unikalnych i silnych haseł oraz mając miejsce do ich przechowywania, unikamy kolejnego częstego błędu: Użyj ponownie tego samego hasła.

Chociaż istnieją różne opcje menedżera, niektóre bezpłatne, a niektóre płatne, jedną z najpopularniejszych jest menedżer haseł firmy Google, która niedawno ogłosiła serię aktualizacji poprawiających użyteczność i bezpieczeństwo tego narzędzia.

Jedną z tych zmian jest ujednolicenie Chrome z aplikacją na Androida, ponieważ do tej pory dostęp do menedżera haseł można było uzyskać tylko z przeglądarki Chrome. Kolejną zmianą mającą na celu usprawnienie użytkowania i adopcji menedżera jest możliwość dodania ikony Bezpośredni dostęp do menedżera haseł z ekranu smartfonajak pokazano na poniższym obrazku.

Nowa aktualizacja dodaje możliwość tworzenia skrótu na ekranie głównym smartfona. Źródło: Google.

Kolejną zmianą jest możliwość korzystania z menedżera haseł w iOS i innych systemach operacyjnych poprzez włączenie Chrome jako usługi odpowiedzialnej za opcję autouzupełniania, co pozwoli użytkownikowi otworzyć menedżera i stworzyć łatwo dostępną zakładkę z nazwą użytkownika i hasłem dla każdego rachunek.

Menedżera Google można teraz używać w innych systemach operacyjnych. Źródło: Google.

W ten sposób użytkownicy innych systemów operacyjnych będą mogli cieszyć się klasycznymi funkcjami menedżera haseł Google, takimi jak możliwość tworzenia silnych i unikalnych haseł, ich przechowywania oraz otrzymywania ostrzeżenia w przypadku wykrycia któregokolwiek z haseł. Weszliśmy do tego, co zostało zidentyfikowane w niektórych przeciekach.

Z drugiej strony menedżer haseł Google pozwoli Ci przejrzeć blok wszystkich haseł przechowywanych w menedżerze, aby zobaczyć, jakie były Został wykryty w jakimś filtrzeKtóre hasła są ponownie używane, a które są słabe?

Opcja przeglądu haseł umożliwia sprawdzenie, które hasła zostały ujawnione podczas naruszenia, które są ponownie używane, a które są słabe. Źródło: Google.

Należy zauważyć, że w celu poprawy bezpieczeństwa konta, oprócz korzystania z menedżera haseł i tworzenia silnych i unikalnych haseł dla każdej usługi, ważne jest również towarzyszenie wdrożeniu Uwierzytelnianie dwuetapowe Na wszystkich kontach i usługach, które oferują tę opcję. W ten sposób, jeśli atakujący ukradnie nasze dane dostępowe, ta dodatkowa warstwa weryfikacji zażąda dodatkowego tokena, który uniemożliwi atakującemu uzyskanie dostępu do konta.

Z drugiej strony należy zauważyć, że jak analizowaliśmy jakiś czas temu, istnieje plik Niebezpieczeństwo przechowywania haseł w Menedżerze Google, ponieważ jeśli atakujący uzyska dostęp do komputera użytkownika, może uzyskać dostęp do menedżera i uzyskać nasze przechowywane klucze. W rzeczywistości zgłoszono wiele złośliwych kodów zaprojektowanych w tym celu, dlatego oprócz korzystania z menedżera haseł ważne jest również, aby korzystać z rozwiązania zabezpieczającego na naszych urządzeniach, aby wykrywać te zagrożenia w odpowiednim czasie.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.