Flamenco podpisał kontrakt z Sousa, który odszedł z polskiej drużyny

WARSZAWA (AP) – Po rozwiązaniu kontraktu Paulo Sosa odejdzie z rządów reprezentacji Polski i obejmie Flamenco – wynika z równoczesnych zapowiedzi liderów piłki nożnej w kraju europejskim i brazylijskiego klubu.

Szef polskiej federacji powiedział, że Susa odejdzie w środę, jednocześnie zapowiadając, że Menca podpisała dwuletni kontrakt z trenerem.

Cசரிsar Kuleska powiedział, że Zarząd Konfederacji jednogłośnie postanowił nie realizować strategii 51-letniego Portugalii, choć musiałby zapłacić „odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami” organu zarządzającego piłką nożną w Polsce.

Gulesca nie określiła wysokości odszkodowania. W niedzielę oskarżył Sousa o „bardzo nieodpowiedzialne zachowanie” za próbę opuszczenia stanowiska po tym, jak dostał szansę w klubie.

Polski przywódca dodał, że „stanowczo odrzucił” prośbę Sousy o odejście za obopólną zgodą.

W styczniu 2021 Sousa został mianowany menedżerem Polski. Drużyna prowadzona przez gwiazdę Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego ujawniła rozczarowujący mecz pod wodzą Portugalczyków.

W czerwcu był ostatnim w swojej drużynie na Mistrzostwach Europy.

Polska jest za Anglią w eliminacjach do przyszłorocznego mundialu w Katarze iw marcu zagra w play-off.

„Witaj Brazylio!”, powiedział Sousa w filmie, który Flamenco rozpowszechniło w swoich sieciach społecznościowych. „Reprezentowanie klubu z niezrównaną dumą Flamenco daje mi ogromną dumę i satysfakcję.”

Sousa zastąpi Renault Portalup, który został wyrzucony przez klub z Rio de Janeiro po przegranym 2:1 finale Copa Libertadores z Palmeiras w listopadzie.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.