Flamengo ogłasza nominację trenera Paulo Sousy | piłka nożna | Sporty

Ogłoszenie kładzie kres kilkudniowym spekulacjom na temat przyjazdu trenera do klubu Rio de Janeiro.

Francja Agencja prasowa

Kilka dni temu z funkcji trenera Polski zrezygnował Paulo Sousa, aw środę Flamengo właśnie ogłosił przybycie portugalskiego trenera. Fla zakończył poszukiwania nowego trenera zaledwie miesiąc po zwolnieniu Renato Gaucho.

Na czele brazylijskiego pierwszego zespołu stanął Jorge Jesus, który we wtorek nie jest już trenerem Benfiki, ale Portugalczyk nie będzie trenował Flamengo. Wreszcie Paulo Sousa poprowadzi drużynę Rio przez kolejne dwa sezony, do 2023 roku.

Ze swojej strony Sousa zapłacił warunek blisko 300 tys. euro, aby móc opuścić reprezentację Polski i dotrzeć na ławkę Flamengo. Trener odchodzi ze stanowiska trenera na trzy miesiące przed konfrontacją z Rosją (jeśli wygra, to zagra ze Szwecją lub Czechami), by zdobyć bilet na mundial 2022 w Katarze.

Równolegle z zapowiedzią Flamengo, Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Sousa, który w styczniu 2021 roku objął kierownictwo reprezentacji.

„Kierownictwo (PZPN) podjęło jednogłośną decyzję o rozwiązaniu umowy z Paulo Sousa” – powiedział na Twitterze prezes PZPN Cesare Colizza.

– W ramach porozumienia były selekcjoner wypłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami związku – dodał bez dalszych szczegółów.

Ze swojej strony Souza w wiadomości wideo zamieszczonej w mediach społecznościowych powitał „największych fanów na świecie”: „Jestem bardzo dumny i zadowolony, że mogę reprezentować klub o niezrównanej wielkości Flamengo. Nadszedł czas, abyśmy ciężko pracowali, aby przynieść radość, tytuły i przybliżyć zespół do ponad 40 milionów fanów.

Sousa prowadził Polskę w 15 meczach, odnosząc sześć zwycięstw, pięć remisów i cztery porażki.

W eliminacjach do Kataru 2022 Polska zajęła drugie miejsce w grupie, za Anglią i będzie musiała rozegrać rewanż o bilet na mundial. (Dr)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.