FMF wspiera „Tata” Martino do końca mundialu

Meksykański Związek Piłki Nożnej (FMF) ponownie zaufał argentyńskiemu trenerowi Tricolor Gerardo Martinoktóry mierzy się z resztą roku, mimo niepewności i krytyki, jaką swoją pozycję wzbudził po słabych wynikach w pięciu meczach rozegranych przez reprezentację na przełomie maja i czerwca, w których wygrał tylko raz.

Na konferencji prasowej, na której Gamesa i Sabretas byli nowymi oficjalnymi sponsorami reprezentacji Meksyku przynajmniej do 2023 r., prezydent FIFA Yon de Luisa ogłosił, że ocena będzie kontynuowana z Martino lub zwolni go jako trenera reprezentacji Meksyku. Do stycznia 2023 roku, po zakończeniu Mistrzostw Świata w Katarze 2022.

Teraz jesteśmy w 100% zaangażowani. Mistrzostwa Świata 2022chociaż dużo rozmawialiśmy w ostatnich dniach o 2026 roku, ale to nic innego jak kwestie organizacyjne (…) mamy jeszcze mecze przygotowawcze w okienkach sierpniowych i wrześniowych, może w listopadzie i na tym jesteśmy w 100% skupieni dalej z naszym sztabem trenerskim Teraz, po zakończeniu Mistrzostw Świata (w Katarze), wszyscy będziemy przeprowadzać analizę, w tym „Tata Martino W kierunku swojej osobistej przyszłości, aby zobaczyć, czego chce, ale stanie się to do stycznia 2023 r. ”

De Luisa podkreślił cechy, dzięki którym jest pewny siebie FMF stać mocno Gerardo MartinoPodkreślił, że jego wyniki nie pozostały niezauważone ani przez niego, ani przez Gerardo Torrado, obecnego menedżera reprezentacji narodowych.

Dlaczego został wybrany? ’tata’ I dlaczego jesteśmy z niego tak szczęśliwi, to to, że jego i jego zespół umiejętności pracy są wyjątkowe, ma on doświadczenie nie tylko z drużynami narodowymi, takimi jak Paragwaj i Argentyna, ale także z klubami, takimi jak Barcelona. To doświadczenie, a także jakość pracy całej kadry technicznej pozwoliły nam być tam, gdzie jesteśmy dzisiaj. „W ostatnich latach widzieliśmy również, że relacje wewnętrzne są niezwykłe, szatnia jest duża, komunikacja z graczami jest niezwykła, że ​​gracze wiedzą, czego mogą się spodziewać, czego się od nich i ich rodzin wymaga”. jąkanie się”.

Menedżer pochwalił także Ligę MX jako wiodącą Mikel Areola18 klubów, które go tworzą, dołączy do planu Gerardo Martino, aby zakończyć kolejny sezon (turniej Apertura 2022) 30 października, dzięki czemu trener reprezentacji będzie miał bazę 15-16 zawodników z lokalnych rozgrywek od 1 listopada i mamy dwa tygodnie ostatecznej aklimatyzacji do Kataru World Cup.

W tym dniu Tricolor wyląduje w Gironie w Hiszpanii, kończąc dwutygodniowe przygotowania przed podróżą do Doha, stolicy Katar. Tam argentyński trener poprosił o zmierzenie się z europejskim zawodnikiem: „To była prośba” Taty „i jego sztabu technicznego i pracowaliśmy nad tym”.

Z drugiej strony, mecz towarzyski z Brazylią, zaplanowany na wrzesień, zbliża się do końca, ponieważ drużyna Amazona będzie musiała zastąpić zawieszony pojedynek z Argentyną w tych terminach, co odpowiada południowoamerykańskiemu meczowi kwalifikacyjnemu Kataru. Został zawieszony w 2021 r. z powodu kontrowersji związanych z udziałem argentyńskich piłkarzy, którzy nie mogli wjechać do Brazylii).

Prezydent federacji wykluczył również, że będzie ustalony cel dla Gerardo Martino Uczestniczymy w Katarze 2022, ale wizją jest praca gra po grze: „Pierwszym wymogiem jest Polska i musimy grać gra po grze. , mówimy teraz na pięć miesięcy przed mundialem, że wymóg czwartego lub piątego meczu nie ma sensu, oczywiście musimy wygrać wszystkie mecze, jeden po drugim, wszyscy mamy iluzję tworzenia historii. ”

Jeśli chodzi o przyszłość, De Luisa nie wykluczyła jej w trakcie przygotowań do Reprezentacja Meksyku na Mistrzostwach Świata 2026 Możliwe jest powrót do turnieju kontynentalnego, takiego jak Copa America, a nawet zmierzenie się z przeciwnikami z innych konfederacji, ponieważ w latach 2022-2026 nie będzie żadnych kwalifikacji dla Meksyku.

„Jesteśmy otwarci, najpierw razem z CONCACAF, ponieważ powrót do Copa America jest kwestią CONCACAF i CONMEBOL. Z przyjemnością weźmiemy udział w Pucharze Kontynentalnym, jak miało to miejsce w przypadku Copa America Centenary 2016, co było niezwykłym doświadczeniem dla wszystkich i jestem pewien, że z pomocą CONCACAF, CONMEBOL i FIFAktóry jako pierwszy będzie zainteresowany przeprowadzeniem tych turniejów przygotowawczych do 2026 roku, z pewnością usłyszymy od FIFA o tym, co nam zaproponuje, czy może zmierzyć się z przeciwnikami z innych konfederacji, które będą znacznie lepsze.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.