Follow, Euro 2021, na żywo: ostatnia minuta rozpoczęcia turnieju | Mecze | Grupy | armatura | Portugalia | Włochy | Technologia informacyjna | Stany Zjednoczone | MX | Stany Zjednoczone | Lbposting | nczd dtbn | Sporty ogółem

Stadiony Mistrzostw Europy 2021

 • Rzym
 • Baku
 • Petersburg
 • Kopenhaga
 • Amsterdam
 • Bukareszt
 • Londyn
 • Glasgow
 • Sewilla
 • Monachium
 • Budapeszt

Hiszpański trener Luis Enrique Martinez zaprosił weterana Raula Albiola wraz z czterema innymi zawodnikami do trenowania z Al-Ahmarem, czekając na więcej pozytywów, które mogą wyniknąć z Covid-19 po kapitanie Sergio Busquets.

Napastnik Leeds Luis Enrique powołał napastnika Leeds Rodrigo Moreno i pomocników Pablo Fornalsa (West Ham), Carlosa Solera (Valencia) i Brice’a Mendesa (Celta) „w oczekiwaniu na możliwe konsekwencje, które mogą nadejść” Busquetsa, podała hiszpańska federacja. (RFEF) w oświadczeniu.

Niedługo potem ogłoszono, że obrońca Villarreal i mistrz świata z Hiszpanią w 2010 roku “Raul Albiol dołącza do czterech graczy powołanych do treningu w równoległej bańce” reprezentacji narodowej.

Albiol, dwukrotny mistrz Europy, także z La Roja (2008, 2012), ostatni raz grał dla Hiszpanii w listopadzie 2019 roku w eliminacjach do Mistrzostw Europy z Rumunią (5-0).

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson w poniedziałek wezwał angielskich fanów piłki nożnej do wspierania jego drużyny podczas Mistrzostw Europy 2020, ale bez potępiania krzyków przeciwko graczom, którzy kładli kolana na ziemię przed meczami w ramach przygotowań do mistrzostw Europy.

Część publiczności wygwizdywała piłkarzy, którzy kładli kolana na ziemię w geście symbolizującym walkę z rasizmem przed towarzyskim meczem Anglii z Austrią i Rumunią w zeszłym tygodniu.

„Premier wspiera drużynę Anglii i chce, aby odnieśli sukces, i chce, aby cały kraj wspierał ich w tych wysiłkach podczas tego turnieju” – powiedział w poniedziałek rzecznik Johnsona.

Prosząc fanów o „szacunek”, dodał, że w kwestii stawiania kolana na podłodze reżyser skupił się na „pracy bardziej niż gestach”.

Hiszpański Związek Piłki Nożnej (RFEF) poinformował, że wszyscy gracze hiszpańskiej drużyny piłkarskiej uzyskali negatywny wynik testu na COVID-19, którego przeszli w poniedziałek, po tym, jak ich kapitan Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik poprzedniego dnia.

Federacja stwierdziła w oświadczeniu, że „wszyscy zawodnicy, personel techniczny i cała delegacja z testu selekcyjnego są negatywni w testach PCR, które przeprowadzono w poniedziałek”.

Federacja dodaje, że „służby medyczne RFEF będą nadal przeprowadzać testy profilaktyczne na wszystkich zawodnikach powołanych do udziału w Pucharze Europy” przez te dni.

La Roja rozpocznie swój 14. Puchar Europy przeciwko Szwecji w Sewilli w południowej Hiszpanii, w ramach grupy E rywalizacji kontynentalnej, która obejmuje również Polskę i Słowację.

Osiem dni po debiucie na Euro 2020 przeciwko Francji Niemcy wzmocniły swoją mechanikę ataku, odnosząc w poniedziałek w Dusseldorfie głośne zwycięstwo 7:1 nad słabą Łotwą przed tysiącem widzów.

Ze 138. drużyną w rankingu FIFA wybranym jako ostatni przeciwnik przed mistrzostwami kontynentalnymi (11 czerwca-11 lipca), jasne jest, że Niemiecki Związek Piłki Nożnej chciał dać Manchaftowi ostateczny impuls, aby nadać mu rozpędu i pewności siebie.

Manuel Neuer, który osiągnął numer 100 na poziomie międzynarodowym, jego koledzy wykorzystali okazję: narzucili zespołowi rytm i entuzjazm, a także stworzyli swoje szanse.

To zwycięstwo nie jest ważne sportowo, ale jest ważne na poziomie mentalnym dla zespołu, który ma wątpliwości, zanim zmierzy się z „grupą śmierci” w Pucharze Europy w Monachium przeciwko Francji.

Portugalski Związek Piłki Nożnej (FPF) ogłosił, że w poniedziałek nie wykryto żadnego przypadku COVID-19 w reprezentacji Portugalii, która rozegrała mecz towarzyski z Hiszpanią na dwa dni przed tym, jak kapitan Roja Sergio Busquets uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa w niedzielę.

„Prawie cała grupa została zaszczepiona”, powiedziała federacja w oświadczeniu opublikowanym w nocy, wyjaśniając, że wyjątki dotyczyły graczy, którzy mieli pozytywny wynik testu na obecność wirusa Corona mniej niż sześć miesięcy temu.

Po niedzielnej przerwie obecny mistrz Europy Cristiano Ronaldo po raz pierwszy w pełni trenował w poniedziałek, z 26 zawodnikami powołanymi przez Santosa na rozpoczynające się w piątek mistrzostwa Europy.

Euro 2021 | To są grupy konkursowe

Grupa A (Rzym, Baku): Włochy, Szwajcaria, Turcja, Walia

Grupa B (Sankt Petersburg, Kopenhaga): Belgia, Rosja, Dania, Finlandia

Grupa C (Amsterdam, Bukareszt): Holandia, Ukraina, Austria, Macedonia Północna

Grupa D (Londyn i Glasgow): Anglia, Chorwacja, Czechy, Szkocja

Grupa E (Sewilla i Sankt Petersburg): Hiszpania, Polska, Szwecja i Słowacja

Grupa F (Monachium, Budapeszt): Niemcy, Francja, Portugalia, Węgry

Jeśli mistrz będzie jedną z tych dwóch drużyn, stanie się najbardziej utytułowaną drużyną na kontynencie.

Portugalia, ostatni mistrz kontynentu, Holandia i Włochy (trzy z tytułem) dążą do zwiększenia swojego rekordu w turnieju, którego ani Anglia, ani Belgia, wraz z Francją, innymi faworytami do zdobycia tytułu, nie wygrały.

Francja, aktualny mistrz świata i jeden z największych pretendentów do tytułu, aspiruje do zmierzenia się z Hiszpanią i Niemcami, dwiema drużynami z największą liczbą tytułów kontynentalnych (po trzy), w Pucharze Europy, który odbędzie się od 11 czerwca do 11 lipca .

Jeśli zdobędą tytuł, Francja, która zdobyła już dwa tytuły (1984 i 2000), dotrze do Niemiec (1972, 1980 i 1996) oraz Hiszpanii (1964, 2008 i 2012).

Puchar Europy został zaprojektowany pod koniec lat 50. przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) pod nadzorem francuskiego Henri Delaunay, Sekretarza Generalnego Federacji Francuskiej (FFF), Puchar Europy miał swoją pierwszą sesję w 1960 r. Francja.

W eliminacjach wzięło udział szesnaście reprezentacji narodowych, a tylko cztery spotkały się w Paryżu, aby rozegrać pierwszy finałowy etap Pucharu Europy 1960: Francja, Jugosławia, Związek Radziecki i Czechosłowacja.

Sowieci wygrali pierwszą edycję, pokonując Jugosławię 2:1 w decydującym meczu, po przedłużeniu. W zwycięskiej obsadzie mężczyzna w całkowicie czarnym stroju napisał pierwsze wersy swojej legendy: Archer Leaf „The Black Spider” Yashin.

Aby uczcić 60. rocznicę mistrzostw Europy, ówczesny prezydent UEFA Michel Platini zorganizował turniej z meczami na całym kontynencie, który po przełożeniu na rok z powodu pandemii odbędzie się od 11 czerwca do 11 lipca. .

Z biegiem lat mistrzostwa reprezentacji Europy stały się „mini-mistrzostwami świata”, w których Lev Yashin wystąpił z Zinedine Zidane, przez Marco van Bastena, Gerda Mullera i Xaviego Hernandeza.

Ta 16. edycja, która odbędzie się w związku z pandemią na nieco ponad rok przed kolejnymi mistrzostwami świata (Katar 2022), będzie drugą z udziałem 24 drużyn.

Z trzema tytułami, Niemcy (1972, 1980 i 1996) i Hiszpania (1964, 2008 i 2012) odniosły największe sukcesy, a następnie Francja (1984 i 2000) z dwoma tytułami, podczas gdy Związek Radziecki, Włochy, Czechosłowacja, Holandia, Dania, Grecja i Portugalia podzieliły się pozostałymi siedmioma pucharami.

EL COMERCIO zaprasza na wydarzenia i najświeższe wiadomości przed Euro 2021. Sprawdź szczegółowo, jak Twoja ulubiona drużyna wygrała turniej i gdzie będą rozgrywane mecze na żywo.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *