Fotograf uchwycił tajemniczy świecący ogon Merkurego

Niemiecki astrofotograf Sebastian Vollmer, któremu 23 marca udało się uchwycić „spacer kosmiczny” dwóch astronautów poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS) za pomocą przenośnego teleskopu, Po raz kolejny podejmuje misję swoim obiektywem.

Teraz Voltmer wymyślił zdjęcie Merkury z warkoczem podobnym do komety.

„To nie jest kometa, ale #planeta#Merkury” – napisał w środę Voltmer na Twitterze. „Wiatr słoneczny wyrzuca w kosmos atomy sodu z powierzchni Merkurego. To tworzy #kolejkę (…) Zainteresowany tym, że mój zespół zobaczy ten obraz? '”, napisał astrofotograf na Twitterze.

Według Voltmeiera, aby wykonać zdjęcie, należało go zainstalować w miejscu „z najlepszą perspektywą północno-zachodnią”, Na hiszpańskiej wyspie La Palma, na Wyspach Kanaryjskich.

Ponadto powiedział, że wykorzystał bliskość Merkurego do Plejad, Udało mi się złapać żółto-pomarańczowy ogon przez specjalny filtr 589 nm.

Dwóch pionierów schwytanych przez Voltmera

Vollmer ogłosił na swoim Twitterze 23 marca tę obserwację co zrobiłeś poza Międzynarodową Stacją Kosmiczną (ISS), Podczas gdy astronauci Matthias Maurer z Europejskiej Agencji Kosmicznej i Raja Chari z NASA byli astronautami Zainstalowali nową kamerę na zewnątrz stacji, która krąży wokół Ziemi w odległości ponad 400 kilometrów.

W tym czasie to zdjęcie zostało zrobione z terenu Niemiec W dobrych warunkach obserwacji przez teleskop C11 EdgeHD.

Voltmeier opowiedział, że było to prawdopodobnie pierwsze zdjęcie Ziemi pokazujące dwóch astronautów na stacji kosmicznej w tym samym czasie. spaceweathergallery.com.

Zaskakująco znaleźć Merkurego

Nowe badanie przeprowadzone przez planetologa Kevina Cannona z Colorado College of Mines w USA twierdzi, że gleba na Merkurym Głównie skomponowany Dzięki grafitowi i zderzeniom meteorytów można go pokryć diamentami.

Ekspert potwierdził w swoich badaniach, że uderzenia meteorytów, które miały miejsce na powierzchni Merkurego przez miliony lat, wypełniły ją diamentami.

Cannon uczestniczył w 53. Kongresie Nauk Planetarnych i Księżycowych, który odbył się w Teksasie, gdzie przedstawił wyniki swoich badań, wyjaśniając, że skutki działania tych ciał Konwersja około jednej trzeciej skorupy rtęciowej, To ponad 16 razy więcej niż rezerwy, które istnieją na planecie Ziemia.

300 metrów warstwy grafitu może dać około 16 biliardów ton diamentów na Merkurym. – Zdjęcie: Getty Images

Diament i lonsdaleit są wtórne, ale nadal powszechne w materiałach planetarnych, z których większość to meteoryty. W niektórych przypadkach są pre-gwiazdą, Ale jest również formowany przez uderzenie, a wstrząs przekształca istniejący wcześniej węgiel (głównie grafit)Eksperci wyjaśnili badanie.

W przypadku tego odkrycia badacz był w stanie: Opracowanie modelu obliczeniowego do symulacji 4,5 miliarda lat uderzeń w Merkurego. W ten sposób był w stanie udowodnić, że 300-metrowa warstwa grafitu może wygenerować około 16 biliardów ton diamentu, jak podaje portal. cyfrowe trendy Z Hiszpanii.

Z początkowej warstwy grafitu o grubości 300 m. Kiedy tworzą się kratery, krzemiany z niższych głębokości osiadają na powierzchni i pokrywają warstwę grafitu.Albo w tym samym czasie tworzysz regiony diamentowe we wnętrzu Ziemi” – wyjaśnił szczegółowo naukowiec.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.