Francisco Cerondolo i Sebastian Baez z Argentyny awansują do ćwierćfinału Challenger w Chile

Argentyńczyk Francesco Cerondolo i Sebastian Baez zakwalifikowali się dziś po południu do ćwierćfinału Santiago Challenger Tennis w Chile, pokonując w drugiej rundzie odpowiednio Francuza Alexisa Gaultiera i Amerykanina Nicka Chapela.

Francisco Serendolo, zajmujący 109. miejsce w rankingu ATP i drugi faworyt do tytułu w Santiago, pokonał Gaultiera (349) 6:4 6:2 po godzinie i 12 minutach gry.

Tenisista zagra w Buenos Aires w ćwierćfinale z Chilijczykiem Gonzalo Lamą (326), który pokonał Portugalczyka Gonzalo Oliveirę (309) 6-4, 3-6, 7-5.

Tymczasem Sebastian Baez z Buenos Aires, 138 w klasyfikacji ekumenicznej, pokonał American Chappelle (334) 5-7, 6-4, 6-1 po dwóch godzinach i 19 minutach gry.

Paez, pochodzący z San Martín, zmierzy się w ćwierćfinale z innym Argentyńczykiem: zwycięzcą w dośrodkowaniu między reprezentantem Buenos Aires Nicolasem Kickerem (276) i Buenos Aires Facundo Mina (245), który został zmierzony w ostatnim meczu dnia w transandyjskim konkursie.

Pozostała trójka Argentyńczyków, którzy znaleźli się w ostatniej szesnastce z 12 głównych uczestników losowania, Camilo Ugo Carabile i Facundo Diaz Acosta z Buenos Aires oraz Thiago Agustin Terante z La Platy, zagrają jutro ponownie.

Kliknij, aby powiększyć

Zapasowy.

Ugo Carabile (219) zmierzy się z Boliwijką Hugo Delin (128), z którym przegrał w niedzielę finał Challengera w Limie.

Podczas gdy Teranti (206) zagra jutro z Austriakiem Gerardem Melzerem (514), a jeśli wygra, to w piątek weźmie udział w ćwierćfinale z Niemcem Julianem Lenzem (290) lub Peruwianem Juanem Pablo Fariasem (127).

Trans-Andean Challenger odbywa się w Santiago de Chile na kortach ziemnych i przyznaje łącznie 52 080 $ w nagrodach.

Argentyńscy tenisiści wygrali w tym roku 15 Challenger Championships, drugą najważniejszą kategorię po ATP.

Juan Manuel Cerendolo został mistrzem w Rzymie i Como we Włoszech oraz w Banja Luce w Bośni, a Sebastian Paez pokonał turnieje rozgrywane w Concepción i Santiago w Chile oraz w Zagrzebiu w Chorwacji.

Thomas Echeverry z La Plata w Perugii i Trieście, oba we Włoszech; Federico Correa z Rosario zrobił to w Prostjof w Czechach, a Pedro Kachin z Cordoby pokonał w Oeiras w Portugalii.

Ponadto Facundo Bagnis z Santa Fe zdobył tytuł w Salzburgu w Austrii; Francisco Cerondolo był bohaterem w Cordenones we Włoszech, a Ugo Camilo Carabile świętowano w Warszawie.

Wreszcie Facundo Mena z Buenos Aires wygrał Quito Challenger, a Thiago Tirante z La Plata świętował Ambato Challenger, które odbyły się w Ekwadorze. (Tillam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *