Francisco „Chombo” Ruiz zdobył złoty i brązowy medal na mistrzostwach świata w Polsce

Francisco „Chombo” Ruiz zdobył złoty i brązowy medal na mistrzostwach świata w Polsce

Linares może pochwalić się nowym mistrzem świata. Francisco Ruiz „Chombo” został koronowany w Pucharze Świata Weteranów na bieżni halowej w biegu na 60 m przez płotki w klasie Master 45, gdzie stoper zatrzymał się na godzinie 8:52 i zdobył złoty medal w swojej klasie.

Facet z Linares pojechał do Polski, aby móc wystartować w swoich ostatnich w roku zawodach na torze halowym i wiedział, że zrobi coś wielkiego, bo w eliminacjach dał najlepszą notę ​​z dwóch serii.

Na tym jednak radość się nie skończyła. Po zdobyciu indywidualnego złotego medalu Chombo ponownie założył buty, aby podzielić się swoją historią z drużyną hiszpańską w sztafecie 4×200.

Mimo niewielkiego doświadczenia sztafetowego napastnik chciał pomóc swoim kolegom z drużyny stanąć na podium w drugim biegu sztafety z czasem 1 minuty 37 sekund 6 sekund. Chumbo wykonał pierwszą dostawę z 25-sekundowym znakiem w pierwszym poście.

Z tym rekordem hiszpańska drużyna zdobyła brązowy medal, osiągając 1 minutę 34 sekundy i 6 setnych. Drugie miejsce dla Stanów Zjednoczonych i pierwsze dla Wielkiej Brytanii.

Francisco Ruiz chciał zadedykować podwójny sukces, jaki odniósł w Polsce „przede wszystkim mojej żonie i synowi, wsparciu, jakie dają mi każdego dnia, abym mógł zostać mistrzem świata. Nikt nie wie, ile godzin treningów spędziłem, aby osiągnąć to, co osiągnąłem i nadal nie mogę w to uwierzyć. Ale wiem, że na to zasłużyłem, walczyłem o coś takiego od tak dawna.

Mimo wszystko nie był w 100% zadowolony z Pucharu Świata, ponieważ spodziewał się pobicia rekordu w biegu na 60 m przez płotki, ale napięcie dawało mu figla i nogi mu się uniosły „Więc musiałem się skupić na pierwszym mecz i rekord, o który w przyszłym roku spróbuję ponownie, bo wiem, że mogę jeszcze obniżyć tę ocenę” – dodał mężczyzna z Linares.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *