Fred Curley, nowy król światowej prędkości

  • Amerykanin wygrał bieg na 100 metrów z wynikiem 9,86 sekundy

  • Eusebio Caceres ukończył wyścig na ósmym miejscu w całej Hiszpanii w 1500

amerykański Fred Curley Wielki bohater był drugiego dnia Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce w EugeneH (Oregon, USA) ogłosił się w sobotę mistrzem 100 m w wyścigu USA Absolute Dominance.

Ze znakiem 9,86 sekundy, kręcony opanować jego rodaków Marvin Prause i Trayvon Brommel odpowiednio srebra i brązu, oraz że dzielą je tylko dwie tysięczne (oba 9,88).

Wicemistrz olimpijski w Tokio 2020, Curley, który w sobotnim wyścigu przeszedł od mniej do większego, narzucił swoją niesłabnącą siłę, stając się pierwszym sprinterem, który zdobył światowe medale zarówno na 100, jak i 400 metrów (brąz w Doha 2019).

W wieku 27 lat Amerykanin był światowym liderem sezonu z czasem 9,76, a już w piątek wywołał spore zamieszanie w Eugene, biegając z wynikiem 9,79, co jest najlepszym wynikiem w historii w World Series.

W teście na 100 m, który zakończył sobotni program w Eugene, Włocha nie było Marcel Jacobsaktualny mistrz olimpijski, ale nie mógł wziąć udziału w półfinale z powodu kontuzji prawego porywacza uda.

Guanan Wang zwycięstwo w długości

Krótko przed zwycięstwem Curleya Chińczycy Juanan Wangktóry w tym roku nie przekroczył 8 metrów przed dotarciem do finału mistrzostw świata, porwał Greka Miltiadis Tentoglou Mistrz olimpijski – złoty medalista w skoku w dal z wynikiem 8.36 w ostatniej próbie Tentoglou już sięgnął po chwałę, ale ostatecznie stracił złoto o cztery centymetry w ostatnim skoku Wanga.

hiszpański Eusebio Cáceresktóry zajął czwarte miejsce w Tokio 2020, cierpiał z powodu fizycznego dyskomfortu i zakończył na ósmym miejscu, oddając tylko dwa ważne skoki (7,91 i 7,93).

Z drugiej strony, Etiopii Letesenbet Gidey Wygrał 10 000 m, usuwając Holendrów z tronu Śiwa HassanMistrz Tokio 2020 i Puchar Świata w Doha w 2019 roku.

Jedi, który jest rekordzistą świata (29:01,03) i zdobył srebro w tym samym teście za poprzednie mistrzostwa świata, tym razem wygrał dystans 10 000 m z czasem 30:09,94 (najlepszy wynik roku).

Również, Paweł Fdic Polska przedłużyła światową dominację w rzucie młotem z wynikiem 81,98 metra, co pozwoliło mu pokonać swojego rodaka i mistrza olimpijskiego. Wojciech Nowicki (81.03) dając mu w ten sposób piąty z rzędu tytuł mistrza świata.

W jednym z ostatnich finałów tego dnia Amerykanin Chase Ellie Gold utknął w strzale przy pierwszej próbie 20,49 metra.

Eli pokonał Chińczyków Gong LijiaoI złoto w Tokio 2020 i dwukrotna mistrzyni świata (Londyn 2017 i Doha w 2019), ale tym razem musiała zadowolić się srebrem (20,39).

Oprócz finałów, Wenezuelczyk był jednym z imion na ten dzień Julimar Rojas, Mistrzyni świata w trójskoku i mistrzyni olimpijska w sobotę zakwalifikowała się do finału na szybkim torze iz dużą łatwością: za pierwszym podejściem skoczyła 14,73 m i to wystarczyło.

Poza zawodami punktem kulminacyjnym drugiego dnia był maraton w Kenii Lawrence Chirono Amerykańskie Quattrocento Randolph Ross Zostali tymczasowo zawieszeni za doping i dlatego nie będą mogli wziąć udziału w Mistrzostwach Świata.

Dobra wiadomość o 1500

Hiszpańska delegacja w Eugene odebrała dobre wieści w biegu na 1500 m as Marta Perez Po raz pierwszy zakwalifikował się do finału Pucharu Świata przez eliminacje.

Od tego czasu aktorzy płci męskiej również się spełnili Mario Garcia Romo i Mohamed Kater (zarówno poprzez pozycje) i Ignacy Fontes (czasami) zapewnili sobie miejsce w półfinale na 1500m.

Powiązane wiadomości

Również w półfinale, ale będzie to 110m przez płotki Aseer Martinezktóry wygrał rundę pucharową i Enrique Lopes, które są podzielone na kategorie według czasu.

Chociaż to, Maribel Perez Odpadła w pierwszej rundzie na 100m i Irene Sanchez Escribano i Karolina Robles Zostali zdyskwalifikowani z finału na 3000 m przez płotki.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.